1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özyiğit: “Eczacılık alanındaki sorun ülke genelinde yaşanan plansızlığın bir sonucu”
Özyiğit: “Eczacılık alanındaki sorun ülke genelinde yaşanan plansızlığın bir sonucu”

Özyiğit: “Eczacılık alanındaki sorun ülke genelinde yaşanan plansızlığın bir sonucu”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, eczacılık alanında yaşanan sorunun; “ülke genelinde yaşanan plansızlığın bir sonucu” olduğunu belirtti.

A+A-

Özyiğit, her sektörde olduğu gibi eczacılık sektöründe de planlamanın şart olduğunu ifade ederek, planlama yapılırken de, tarafların mağdur edilmemesi ve alınacak tedbirlerin, mesleğin geleceğini kurtararak, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturacak içerikte olması gerektiğini vurguladı.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, dün ilk olarak Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği ardından da Kıbrıs Türk Eczacılık Öğrencileri İnisiyatifi’ni kabul ederek, görüştü.

TDP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen görüşmelerde, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Mehmet Burhan da hazır bulundu.

Cemal Özyiğit, bugün eczacılıkta yaşanan sorunun aslında genel bir sorun olduğunu işaret ederek, yıllardır bu ülkeyi yönetenlerin hangi alanda ne kadar elemana ihtiyaç olduğuna dair bir çalışma yapmamalarının ciddi bir eksiklik olduğunu kaydetti.

Bu planlamaları yapmanın Devlet Planlama Örgütü’nün görevleri arasında olması gerektiğini, ancak bugüne kadar maalesef yapılmadığını belirten Özyiğit, ülkede hangi alanda ihtiyaçlar var, hangi alanda fazlalık var, bu fazlalıkların ekonomiye, iş yaşamına nasıl kazandırılacağının konuşulması gerektiğini dile getirdi.

Plansızlık nedeniyle eczacılık alanında da ciddi bir sorun yaşandığını ifade eden Özyiğit, sorunun hem eczacılık okuyan öğrenciler hem de mevcut eczacıları mağdur etmeyecek şekilde çözümlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bu bağlamda birlik yetkilileri ile öğrencilerin bir araya gelerek orta yolun bulunması konusunda çaba göstermesi gerektiğini kaydeden Özyiğit,  ilgili tüm tarafların bir araya gelerek hakların korunması noktasında ortak bir karar üretilebileceğini, kendilerinin de bu konuda katkıya hazır olduklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.