1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özyiğit: “Siyaset bugüne kadar hiçbir bedel ödemedi”
Özyiğit: “Siyaset bugüne kadar hiçbir bedel ödemedi”

Özyiğit: “Siyaset bugüne kadar hiçbir bedel ödemedi”

Cemal Özyiğit Başkanlığı’ndaki TDP heyeti, Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı’nın ardından bugün de Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik'i ziyaret etti.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülke siyasetinin bugüne kadar hiçbir bedel ödemediğini kaydederek, “Yolsuzluklar, vurgunlar, talanlar hep hasıraltı edildi. Biz bundan rahatsızız, toplum adına rahatsızız” dedi.

“Birileri elini kolunu sallayarak görevden gidecek, ‘gerisi beni bağlamaz’ diyecek, devlet, adli makamlar bunun üzerine gitmeyecek. Bu kabul edilemez” diyen Özyiğit, “Artık bedel ödeme zamanı geldi” şeklinde konuştu.

TDP’DEN YÜKSEK MAHKEME BAŞKANI ŞEFİK’E ZİYARET

Cemal Özyiğit Başkanlığı’ndaki TDP heyeti, Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı’nın ardından bugün de Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik'i ziyaret etti.

“LTB’NİN YARGI SÜRECİ NE OLDU?”

Temiz topluma ulaşma hedefini dile getirmek üzere Yüksek Mahkeme Başkanı’na bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Özyiğit, görüşmede adli konulardaki tıkanmaları ve gecikmeleri de gündeme getireceklerini kaydetti.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) 2012’de batırıldığını kaydeden Cemal Özyiğit, “Belediyenin dava süreci 2012 Temmuz’da başladı. Aradan 4 yıl geçti. Yargı süreci ne oldu?” diye sordu.

1454069495.jpg

“CEZALAR CAYDIRICI OLMALI...”

Gerekli konuların bir an önce yargıya ulaşması, var olan davaların sonuçlandırılması, suçluların cezalandırılması ve cezaların caydırıcı olması konusundaki taleplerine dikkat çeken Cemal Özyiğiti, “Siyasi makamlara oturanlar bir gün kendilerinden de hesap sorulacağını bilmeli, yasalara ve halkın yararına göre hareket etmeli” dedi.

“MECLİS KÜRSÜSÜNDEN DOLARLAR SALLANIYOR, YOLSUZLUK İDDİALARI DİLE GETİRİLİYOR”

Özyiğit bugünkü açıklamasında özetle şunları söyledi:

“Meclis kürsüsünden dolarlar sallanıyor, yolsuzluk iddiaları dile getiriliyor, Eski Başbakan Yardımcısı bir bakan çıkıp ‘parayla oy satın aldım’ diyor ama bunların hesabını kimse vermiyor. Geçmişte, eski İskan Bakanı olan ve yargılanan tek siyasi de Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş tarafından 3-4 gün sonra kurtarıldı. Saraya özel danışman yapıldı. Adı yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarıyla özdeşleşen Sayın Ertuğruloğlu da ya Yüksek Yönetim Denetçisi’nin iddialarına göre istifa eder ya da Başbakan tarafından görevden alınır. Artık hesap verme zamanı gelmiştir. Biz bunun takipçisi olacağız.”

Cemal Özyiğit, önümüzdeki hafta Başsavcı, Polis Genel Müdürü, Sayıştay Başkanı'nı da ziyaret edeceklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.