1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özyiğit: "Toplumsal menfaati değil parti menfaati düşünen bir hükümet"
Özyiğit: "Toplumsal menfaati değil parti menfaati düşünen bir hükümet"

Özyiğit: "Toplumsal menfaati değil parti menfaati düşünen bir hükümet"

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, UBP-DP hükümetinin, toplumsal menfaat için değil de, devlet olanaklarını kullanarak partilerine menfaat sağlamak için kurulduğunu iddia etti.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti (UBP-DP) hükümetinin, toplumsal menfaat için değil de, devlet olanaklarını kullanarak partilerine menfaat sağlamak için kurulduğunu iddia etti.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, yaptığı yazılı açıklamada, hükümet ortakları UBP ile DP'nin ülkedeki çarpık yapının esas etkenlerinden partizanlık ve ayrımcılığın dik alasını yapmaya devam ettiğini ileri sürdü.

Özyiğit, UBP-DP hükümetinin kurulduğu günden itibaren atama ve devlet olanaklarını kullanarak güç elde etmek dışında icraat yapmadığını öne sürdü. Özyiğit, “Vakıflar Bankası’na sınavsız-münhalsiz yapılan istihdamlar ile Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nun UBP'li örgüt başkanlarını bakanlıkta kabul etmesinin bunun en son örnekleri olduğunu” iddia etti.

Vakıflar Bankası’na münhalsiz istihdam yapıldığını belirterek, eleştiren Özyiğit,  Vakıflar Bankası’nın bu istihdamlara ihtiyacı olup olmadığını, eğer varsa neden münhal açılmadığını sordu.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nun, UBP örgüt başkanlarını bakanlıkta görüşmene ilişkin haberin servis edildiğine işaret eden Özyiğit, devlet ile parti işlerini birbirine karıştırdığını; Ertuğruloğlu’nun da partizanlık ve ayrımcılık yaptığını söyledi.

Ertuğruloğlu’nun  “eski, köhnemiş, dar” siyaset anlayışıyla çözümsüzlüğe hizmet etmeye çalıştığını ileri süren Özyiğit,  Rumların KKTC'deki dini ibadetlerine getirilen kısıtlama ile 3 ay önce görevden alınan Hüseyin Macit Yusuf’u yeniden “Gezici Büyükelçi” atamaya çalışmasının da bu uygulamaların en iyi örneği olduğunu savundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.