1. HABERLER

  2. RUM BASINI

  3. Polis helikoptersiz kaldı
Polis helikoptersiz kaldı

Polis helikoptersiz kaldı

Rum Polisinin, sahip olduğu tüm helikopterleri yurtdışına bakıma göndereceği için bir süre helikoptersiz kalacağı belirtilirken, ortaya çıkan açığın Rum Milli Muhafız Ordusu’nun (RMMO) helikopterleriyle kapatılmasının planlandığı haber verildi.

A+A-

Politis gazetesi Polisin, hem eski Bell ve hem de yeni Agusta Westland tipi helikopterini aynı zamanda yurtdışına bakıma göndereceğini yazdı.

Helikopterlerin bakıma götürülmesiyle polisin elinde kullanabileceği herhangi bir helikopterinin kalmayacağını kaydeden gazete, gerek Adalet Bakanı, gerekse Polis Genel Müdür’ünün konuyla ilgili bilgisinin olduğunu, ancak programda değişiklik yapabilecek bir konumda olmadıklarını belirtti.

İki adet Bell 412 tipi helikopterin uçuş saatlerini doldurduğu için 20 Ekim’de bakımının yapılması amacıyla Almanya’ya gönderileceğini kaydeden gazete, iki adet Agusta Westland tipi helikopterinin ise 15 Kasım ve 15 Aralık tarihlerinde İsviçre’ye gönderileceğini belirtti.

Gazete Agusta Westland helikopterleri bakıma götürüleceğinde, Bell helikopterlerinin bakımdan dönmüş olmayacağına işaret ederek, böylece polis helikoptersiz kalacağına dikkat çekti.

Tüm helikopterlerin nasıl olur da aynı zamanda uçuş saatlerini doldurup bakıma gönderilecekleri konusunda kafalarda sorular oluşuğunu belirten gazete, güvenlik sebeplerinden ötürü de zamanın uzatılamayacağı, çünkü helikopterlerin uçuş saatlerini aşması durumunda uçuç izninin alınamayacağı bilgisini de verdi.

Poliste oluşan boşluğun RMMO’nun iki adet Agusta Westland 139 helikopteriyle kapatılacağını belirten gazete, bunların polistekiyle aynı tip olduğunu ancak, daha zengin teçhizatlara sahip olduğunu kaydetti.

Haberde Polis ile RMMO’nun Agusta Westland 139 tipi 5 adet helikopterin kullanımıyla ilgili bir memorandum imzaladığı da anımsatıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.