1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Profesyonel sürücülere kural
Profesyonel sürücülere kural

Profesyonel sürücülere kural

Haftalık rutin toplantısını çarşamba yerine bugün yapan Bakanlar Kurulu, yaklaşık 3 saat süren toplantıda Enerji Verimliliği Strateji Belgesi’ni de onayladı, ayrıca balcılara destek kararı aldı.

A+A-

Bakanlar Kurulu, kamu taşımacılığına düzenlemeler  getiren tüzüğü kabul etti. Buna göre, KKTC vatandaşı olmayanlar, en az 6 yıllık çalışma izni ve 5 yıllık KKTC sürüş ehliyeti olması koşuluyla kamu taşımacılığında sürücü olabilecekler.

Haftalık rutin toplantısını çarşamba yerine bugün yapan Bakanlar Kurulu, yaklaşık 3 saat süren toplantıda  Enerji Verimliliği Strateji Belgesi’ni de onayladı, ayrıca balcılara destek kararı aldı.

PROFESYONEL SÜRÜCÜLERE KURAL

Başbakan Ömer Kalyoncu toplantının ardından basına yaptığı açıklamada, “Yolcu Taşıyan Araç Mesleki Sürücü Belgesi Verilmesi ve Uyulması Gereken Kurallar Tüzüğü”nde yapılan değişiklikle, kamu taşımacılığı yapacak şoförlerle ilgili düzenlemeler yapıldığını anlattı.

Kalyoncu, bundan sonra kamu taşımacılığı yapabilecek şoförlerde ya KKTC vatandaşı olması ya da en az 6 yıl kesintisiz çalışma izni ve en az 5 yıllık KKTC sürüş ehliyetine sahip olması şartı aranacağını belirtti.

HAYVAN ISLAHI YASA TASARISI

Başbakan Kalyoncu, bugünkü toplantıda ayrıca Hayvan Islahı Yasa Tasarısı’nın da onaylandığını söyledi.

Tasarının Meclis’e sevk edildiğini belirten Kalyoncu, tasarıyla hayvan nesillerinin ıslahı yönünde ciddi adımlar atmanın amaçlandığını kaydetti.

STRATEJİ BELGESİ

Bugünkü toplantıda Enerji Verimliliği Strateji Belgesi’nin de kabul edildiğini ifade eden Kalyoncu, bu belgenin KKTC’deki karbondioksit emisyonunu azaltıcı adımlar içerdiğini söyledi.

Kalyoncu’nun verdiği bilgiye göre Belge, yenilenebilir enerji kaynaklarının birincil enerji üretiminin en az yüzde 10’unu sağlaması ve enerji verimliliği konusunda çeşitli tedbirler alınmasını içeriyor.

BAL ISITMA DEPOLARINA YÜZDE 50

Bugün alınan bir başka karar da, küçük ve orta boy arıcılık işletmelerine yurt dışından ithal edecekleri bal ısıtma depoları için yüzde 50 destek verilmesi...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.