1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Ramazan Bayramı mesajları...
Ramazan Bayramı mesajları...

Ramazan Bayramı mesajları...

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasiler, siyasi partiler, dernekler, sendikalar, kurum ve kuruluşlar bayram mesajı yayımlıyor.

A+A-

 Ramazan Bayramı nedeniyle siyasi parti, dernek, kurum ve kuruluşlar bayram mesajı yayımlıyor.

HAZİNE-SEN

Hazine Çalışanları Sendikası yayınladığı mesajda, “tüm üyelerimizin, halkımızın ve tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlar, sağlıklı, sevgiyle, mutlulukla, hoşgörüyle, barış ve huzur içinde günler dileriz” dedi.

BKP

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan yayımladığı mesajda, halkın Ramazan Bayramı’nı kutlayarak barış dolu aydınlık yarınlar diledi.

Kıbrıs Türk toplumunun Ramazan Bayramı’nı büyük ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlar ile boğuşarak karşıladığını ileri süren  İzcan, çözümsüzlük ve Kıbrıs sorununda belirsizliğin Kıbrıslı Türkleri toplumsal yok oluş tehlikesiyle karşı karşıya getirdiğini kaydetti.

CTP BG-UBP hükümetinin, daha fazla yoksulluk ve ekonomik yıkım yaratacağını savunan İzcan, BKP’nin ekonomik önlem ve tasarruf adı altında özelleştirme ve halkın dar gelirli kesimlerini daha da yoksullaştıracak neo-liberal politikalara karşı halk ve emekçiler ile birlikte mücadele edeceğini vurguladı.

CTP BG-UBP hükümetinin halkın değişim iradesini berhava etmeye yöneldiğini iddia eden İzcan, Kıbrıslı Türklerin siyasal iktidarını, demokrasi ve sosyal adalete dayalı bir düzen kurma mücadelesini kararlı bir şekilde sürdüreceğini kaydetti.

SODEP

Sosyal Demokrat Parti (SODEP) mesajında, kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, mutlu ve umutlu, sevgi dolu  bayramlar dileğinde bulundu.

SODEP ayrıca tüm İslam aleminin bayramı kutladı.

SADIKOĞLU

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, İskele  ve belde halkı başta olmak üzere tüm İslam âleminin bayramını kutladı.

Sadıkoğlu,  “Bayramlar, toplumsal barış için, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için eşsiz bir fırsattır. O nedenle bu bayramın küskünlüklerin ortadan kalktığı bir bayram olmasını dilerim” dedi.

HAK

Halkın Adalet Konseyi (HAK)  Dönem Başkanı Ali Yenen de bayramların,  dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı, millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günler olduğunu ifade etti.

Kıbrıs Türkü’nün bayramların anlam ve önemini bilip, gereğini yaşadığını kaydeden Yenen, “İnsanlar arasında karşılıklı sevgi ve muhabbettin güçlendiği günler olan bayramları millet olarak hep en üst düzeyde ve en kalbi duygularla idrak etmekteyiz” dedi.

AYH

Aydınlık Yarınlar Hareketi Başkanı (AYH) Anıl Kaya da, bayramların, inanç ve değerlerin yansıması olduğu kadar kültürel yapının  da zenginleştirdiği özel,değerli ve anlamlı günler olduğunu belirtti.

Bayramların sevgiye, barışa ve birliğe çağrı olduğunu kaydeden Kaya, “Kıbrıs Türk halkı olarak ortak geleceğimizin oluşturulmasında birlik ve beraberliğin öneminin daha güçlü bir biçimde hissedildiği bugünlerde birbirimize karşı duygularımızın sevgi, saygı,kardeşliğimizin, en zor anlarda ortaya çıkan dayanışmamızın daim olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaya, yıllardan beri süre gelen ve bir çoğu Kıbrıs meselesinden kaynaklanan belirsizlik ortamında en çok ihtiyaç olan şeyin birlik ve bütünlük olduğunu belirtti.

KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ

Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Baki Aygün de mesajında, bayramların toplumsal hayata ve kaynaşmaya çok önemli katkıları olduğunu söyledi.

Aygün, “KKTC Karadeniz Kültür Derneği olarak Ramazan Bayramının birlik, beraberlik ve paylaşma gibi hayırlara vesile olmasını temenni eder, tüm Müslüman âleminin Ramazan Bayramı’nı kutlarım” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.