1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Reklam vergisi eczacıları da huzursuz etti
Reklam vergisi eczacıları da huzursuz etti

Reklam vergisi eczacıları da huzursuz etti

LTB’nin hayata geçirdiği reklam tüzüğü eczacıları da ayaklandırdı. Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği yetkilileri, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret etti, tabelaların vergilendirilmesi hususunda eczaneler için istisna gösterilmesini istedi.

A+A-

Duygu Alan

Zakire Kaleli başkanlığında Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği’nden bir heyet önceki gün Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği yetkilileri, LTB Başkanı Harmancı’ya yaptığı ziyarette eczanelerde fark edilebilirlik maksadı ile birden fazla tabela bulunması gerektiğini belirterek yeni uygulamaya konulan tabelaların vergilendirilmesi konusunda eczaneler için özel bir uygulama yapılmasını talep etti.

Birlik Başkanı Zakire Kaleli’den alınan bilgiye göre, eczacıların talebine olumlu bakan LTB Başkanı Harmancı, konuyu Belediye Meclisi’ne götürecek.

LTB Meclisi’nin onay vermesi halinde eczanelerdeki cephe ve ayaklı tabelalardan vergi alınmayacak.

Kaleli: Karar LTB Meclisi’nin

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Zakire Kaleli, konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Lefkoşa’da uygulamaya konulan reklam tüzüğü konusunda eczacıların görüş ve önerilerini sunmak üzere Eczacılar Birliği olarak LTB Başkanı Sayın Mehmet Harmancı ile önceki gün bir araya geldik. Görüşmede Sayın Harmancı’ya eczanelerin önünde asılı bulunan  “E” harfinin yazılı olduğu tabelanın fark edilebilirlik bakımından tek başına yeterli olmadığını, dolayısıyla eczanelerde mecburen biri cephe diğeri ayaklı olmak üzere birden fazla tabela bulunduğunu ifade ettik. Tabelaların vergilendirilmesi konusunda LTB’nin eczaneler için özel bir uygulama yapmasını talep ettik. Sayın Harmancı, talebimize olumlu yaklaştı ve konuyu LTB Meclisi’ne götüreceğini belirtti. Şimdi LTB Meclisi’nden çıkacak kararı bekliyoruz.”

“Kozmetik ürün reklamında istisna istemedik”

Zakire Kaleli, taleplerinin sadece eczane isminin yazılı olduğu tabelalarda özel bir uygulama yapılması şeklinde olduğunu belirterek bazı eczanelerde satışa sunulan kozmetik ürünlerinin reklamları konusunda bir istisna istemediklerini kaydetti.

Kaleli, “Bazı eczanelerde kozmetik ürünlerin de satışı yapılmaktadır. Bizim LTB’den bu ürünlerin reklamı için vergide istisna gösterilmesi şeklinde bir talebimiz olmadı. Dolayısıyla bu ürünlerin reklamından vergi talep edilip edilmemesi tamamen belediyenin tutumuna bağlı” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.