1. HABERLER

  2. RUM BASINI

  3. Rum Hukuk Dairesi’nde her şey altüst oldu
Rum Hukuk Dairesi’nde her şey altüst oldu

Rum Hukuk Dairesi’nde her şey altüst oldu

Rum Başsavcısı Kostas Kliridis ile Rum Başsavcı Yardımcısı Rikkos Erotokritu arasında yaşanan gerginlik yüzünden, Rum Hukuk Dairesi’nde her şeyin altüst olduğu haber verildi.

A+A-

Rum Başsavcısı ile Başsavcı yardımcısının birbirlerine karşılıklı suçlamalar yöneltmeleriyle başlayan süreç yüzünden, Polisin de tam ortada kaldığını yazan Simerini gazetesi, Polisin nasıl hareket edeceğini bilmediğini ve polisin elinde konuyla ilgili iki dosya bulunduğunu belirtti.

Dosyalardan ilkinin Başsavcı aleyhinde yapılan suçlamalar, ikincisinin de Başsavcı yardımcısı aleyhindeki suçlamalarla alakalı olduğunu belirten gazete, tarafların birbirlerini suçlamaları yüzünden polisin de ortada kaldığını çünkü konuya müdahil tarafların, Hukuk Dairesi’nin başındaki kişiler olduğunu kaydetti.

Rum Polisi Genel Müdürünün dün Başsavcıya bir mektup gönderdiğini ve kendisinden, kendisi aleyhindeki suçlamaların ele alınmasına ilişkin direktiflerini istediğini ifade eden gazete, Kostas Kliridis’in, davayı ele almakla yetkili olan tarafın, Rum Hukuk Dairesine bağlı Cezai Hukuk Bölümü olduğu sonucuna vardığını ve suçlamaları değerlendirmeyi üstlenmeleri için, sekiz kadın savcı atadığını haber verdi.

Durumdan haberdar olan Başsavcı Yardımcısı Rikkos Erotokritu’nun ise, sekiz kadın savcıya, davayı üstlenmemeleri çağrısında bulunduğunu yazan gazete, Erotokritu’nun bir adım daha ileriye giderek, savcılara dosyayı kendisine vermeye çağırdığını ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.