1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Sağlık Bakanlığı, Melisa ile ilgili açıklama yaptı
Sağlık Bakanlığı, Melisa ile ilgili açıklama yaptı

Sağlık Bakanlığı, Melisa ile ilgili açıklama yaptı

Sağlık Bakanlığı, Melissa isimli çocuk hastanın tedavi sürecine destek olunmadığı yönünde yaratılan algının yanlış olduğunu bildirdi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Melissa isimli çocuk hastanın tedavi sürecine destek olunmadığı yönünde yaratılan algının yanlış olduğunu bildirdi. Bakanlık açıklamasında “Melisa Denizer, tedavi için 2010 yılından bu yana düzenli olarak bakanlığımız tarafından destekleniyor ve tedavisi için yurt dışına sevk ediliyor” denildi.

Bir süredir kamuoyunu meşgul eden Melisa Denizer isimli çocuk hasta konusunda basın açıklaması yapan Sağlık Bakanlığı, söz konusu hastanın  tedavi sürecine destek olmadığı yönünde yaratılmaya çalışılan algının tamamen yanlış olduğunu açıkladı.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamada, Melisa Denizer’in 2010 yılından itibaren Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinin kontrolünde olduğı ifade edilerek, hastanın ‘triventriküler hidrosefali’ teşhisiyle tedavisinin en iyi şekilde gerçekleşmesi için ilk kez 2 Mart 2010 tarihinde yurt dışına sevkinin yapılarak tedavisinin başlatıldığını ve tedavi protokolü uyarınca 1 Mart 2011 tarihinde yine Bakanlık tarafından yurt dışına sevk edildiği belirtildi.

‘’Melisa’da oluşan hastalığın çok küçük yaşta başlamasından dolayı tedavinin uzun bir süreç alması gerektiği nedeniyle, 26 Temmuz 2011 tarihinde yine Sağlık Bakanlığı tarafından başlanmış olan tedavisinin devamı için yeni bir yurt dışı sevki yapılmıştır’’ denilen Bakanlık açıklamasında, tedavinin son aşaması için ileri tetkik,  kontrol ve gerekirse ameliyatı için 3 Şubat 2015 tarihinde yeni bir sevkin de  yapıdığı kaydedildi.

Bakanlığın 2010 yılındaan beri sürekli olarak ve gereken her aşamada Melisa  Denizer’in tedavi sürecine destek olduğu ve gerekli sevk işlemlerinin düzenli  ve aksatılmadan yapıldığının altı çizilen açıklamada, Melisa Denizer’e sahip çıkılmadığı veya gerekli destek yapılmadığına yönelik yaklaşımların tamamen gerçek dışı olduğu, gerekli bilgiye sahip olunmadan yapılan yorumlarınsa, sağlık kurumlarımızın gereksiz yere yıpratılmasına neden olacağı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum