1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Şahin: "Dündar ve Gül’ün beraatlerini arzu ederim"
Şahin: "Dündar ve Gül’ün beraatlerini arzu ederim"

Şahin: "Dündar ve Gül’ün beraatlerini arzu ederim"

Memleketi Ovacık'ta restore edilen 232 yıllık Boyalı Camii'nin açılışını yapan Şahin, törenin ardından köylülere hitap etti.

A+A-

Karabük'ün Ovacık İlçesi Boyalı Köyü'nde restore edilen caminin açılışını yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, köylülerin, "İnşallah sizi genel başkan olarak görürüz" demesi üzerine, "Bu görevi benden daha iyi yapacak olan genç, yetenekli, cevval arkadaşlarımız var. Ben ne görev verilirse yerine getirmiş birisi olarak bundan sonra da aynı çaba içerisinde olacağım" dedi.

Memleketi Ovacık'ta restore edilen 232 yıllık Boyalı Camii'nin açılışını yapan Şahin, törenin ardından köylülere hitap etti. 22 Mayıs'ta parti olarak olağanüstü kongreye gideceklerini hatırlatan Şahin şöyle dedi: "Biz bir şeye inanırız. Olanda hayır vardır. Kendimi bildim bileli bu mübarek söze hep inanmışımdır. Arka planını araştırmam. Bunu şuna benzetiyorum; Biz bir takımız. Sahada da mücadele eden bir takım yok mu? Takım kaptanı zaman zaman kenara çekilmez mi? Teknik direktör, 'Seni değiştiriyorum' demez mi? Veya kendisi çıkmak istemez mi? Çıkabilir. Kaptanlık pazubandını da alır ya sahadaki oyunculardan birinin koluna takar veya onun yerine giren bir başka oyuncunun koluna takar. Ama takım devam eder, oyun devam eder, mücadele devam eder, millete hizmet devam eder. Yapılan işlem bundan ibarettir."

Vatandaşların alkışlayarak, "İnşallah sizi genel başkan olarak görürüz" demesi üzerine de Şahin, şöyle konuştu: "Bizim geleneklerimiz var. Bu görevi benden daha iyi yapacak olan genç, yetenekli, cevval arkadaşlarımız var. Ben ne görev verilirse yerine getirmiş birisi olarak bundan sonra da aynı çaba içerisinde olacağım. Dolayısıyla Türkiye’nin işleri aksamaz. 22 Mayıs’ta yapılacak büyük kongre Türkiye’de hükümet işlerini aksatmaz. Biz her seçimde şampiyon olarak ortaya çıkmış bir kadroyuz. Kaptanın değişmesi bizim şampiyon olmamızı engellemez. Yine şampiyon olmaya devam edeceğiz. 'Bir tarafta terörle mücadele, bir tarafta Başbakan değişecek, acaba Türkiye’de işlerin aksamasına neden olur mu?' Hiçbir şey olmaz. Karabükspor’un takım kaptanı oyundan çıkıp yerine bir başkası girdiğinde takım oyunu fazla etkilenmez. Takım, oyununu oynar ve neticeyi alır. Biz de öyle düşünüyoruz. O bakımdan bunlara hiçbirinizin kafa takmamasını rica ediyorum. Türkiye’de güçlü bir devletimiz var."

'PARTİDE ÇATLAK OLUŞMAYACAKTIR'

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Boyalı Köyü Camii'nde Cuma namazını kıldıktan sonra köylülerle birlikte yemekte bir araya geldi. Şahin, yemek sonrası gazetecilerin 22 Mayıs'taki kongreye ilişkin sorularını cevaplandırdı. 22 Mayıs kongresine kadar partideki görevinin devam edeceğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Kongrede seçilecek olan MKYK'da görevimiz olacak mı olmayacak mı? Olursa yeni genel başkanımızın elini rahatlatmak için kongre öncesi bir hazırlık yapmıştım. Böyle bir hazırlık yaptım. Bu bir şekilde dışarıya yansımış. Ama ben görevimin başındayım. Kongreye kadar genel başkan yardımcısı olarak çalışmalarımı devam ettiriyorum. Bazı basın yayın organları benim böyle bir hazırlık içerisinde olduğumdan bahisle partide çatlak oluştuğunu ileri sürmüşlerdir. Çok şükür çok badirelerden geçmiş olan AK Parti'de kurulduğumuz günden beri bir çatlak oluşmamıştır. Şimdi de oluşmayacaktır. Ufak bir çatlak görsem ben o çatlağı kapatmak için tutkal olurum. O bakımdan bizim ismimiz kullanılarak 'Partide çatlak oluştu' ifadesi maksatlı bir ifadedir. Biz partinin her zaman hizmetinde olduk. Genel başkanımız kim olursa olsun onun emrinde verilen görevleri başarıyla elimizden geldiği kadar iyi niyetle yerine getirmeye çalıştık. 22 Mayıs'tan sonra tabii ki parti yetkili organlarında bir takım değişiklikler olabilir, hükümette de olabilir. Sayın genel başkanın, başbakanın tasarrufu olacaktır. Bu süreç bizi güçsüz düşürmez. Benim üzerimden partimizi yıpratmaya dönük bir takım haberleri esefle karşıladığımı ifade etmek istiyorum."

Genel başkanlık beklentisi olmadığını ifade eden Şahin, "Siyasi hayatımın sonuna kadar partim bana ne görev verirse onu yerine getirdim. Bizim partimizde bu sorumlulukları üstlenecek, kendisini iyi yetirmiş çok arkadaşımız var. Ben onlardan birinin göreve getirilmesi halinde onun başarılı olması için elimden gelen çabayı gösteririm" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.