1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Satıcı olduklarını itiraf ettiler
Satıcı olduklarını itiraf ettiler

Satıcı olduklarını itiraf ettiler

Lefkoşa’da 31 Aralık tarihinde 50 adet uyuşturucu hap ile yakalanan 2 zanlı aleyhine başlatılan soruşturma devam ediyor

A+A-

Devrim DEMİR

Lefkoşa’da 31 Aralık’ta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Hasan Kaya ve Emre Mansuroğlu aleyhine başlatılan soruşturma devam ediyor. Perşembe günü üzerinde ve evinde mahkeme emri ile arama yapılan zanlı Kaya’nın tasarrufunda 50 adet uyuşturucu hap ele geçiren polis aynı gün yapılan sorgulamada uyuşturucu hapları Hasan Kaya’ya temin ettiği öğrenilen Emre Mansuroğlunu’da tespit ederek gözaltına aldı.

Polis 3 günlük tutukluluk süresinde 16 kişiyi sorgularken, zanlılar yeni itiraflarda bulundu. 

Alınan 3 günlük tutukluluk süresi dolan zanlılar dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, zanlıların soruşturma amaçlı 4’er gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

Satmak için Kasım ayında aldı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görevli polis çavuşu Barış Duman mahkemede verdiği ifadede zanlı Hasan Kaya ve Emre Mansuroğlu’nun 31 Aralık tarihinde tutuklandıklarını anlattı.
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis çavuşu Barış Duman zanlıların 50 adet uyuşturucu hapla ilgili soruşturma amaçlı tutuklandıklarını söyledi. Duman alınan 3 günlük tutukluluk süresinde zanlı Hasan Kaya’nın söz konusu uyuşturucu hapları zanlı Emre Mansuroğlun’dan satmak için Kasım ayında 60 adet olarak aldığını itiraf ettiğini kaydetti. 

6 ay içinde 40 âdetini sattılar

Polis çavuşu Barış Duman zanlı Emre Mansuroğlun’dan yapılan soruşturmada ise söz konusu uyuşturucu hapları kimliği belirsiz bir kişiden Haziran ayında 100 adet olarak aldığını itiraf ettiğini söyledi.

Soruşturma memuru Mansuroğlunun vermiş olduğu gönüllü ifadesinde 40 adet hapın satıldığını itiraf ettiğini kaydetti. 

16 kişi sorgulandı

Mahkemede ifade veren polis çavuşu olayın ciddiyetine dikkati çekerek, zanlıların tutuklandıkları gün itibarı ile 10 kişinin sorgulanarak, 6 kişiden ise yazılı ifade alındığını belirtti.

Polis çavuşu Barış Duman, emare olarak alınan uyuşturucu hapların Devlet Laboratuarına gönderildiğini, hapların bulunduğu poşetlerin analiz için parmak izlerine gönderildiğini ve sonuçların henüz gelmediğini ifade etti.

2 kişi aranıyor

Soruşturmayı yürüten polis çavuşu, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, olayla bağlantılı 2 kişinin arandığını ve kayıp olduğuna inanılan emarelerin olduğuna dikkati çekerek, Hasan Kaya ve Emre Mansuroğlu’nun soruşturma amaçlı 4’er gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.