1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Sayıştay Komitesi toplandı
Sayıştay Komitesi toplandı

Sayıştay Komitesi toplandı

Cumhuriyet Meclisi Sayıştay Komitesi, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul çalışmalarından hemen sonra DP-UG Lefkoşa milletvekili Hasan Taçoy başkanlığında toplandı.

A+A-

Cumhuriyet Meclisi Sayıştay Komitesi, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul çalışmalarından hemen sonra DP-UG Lefkoşa milletvekili Hasan Taçoy başkanlığında toplandı.

Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre komite, gündeminde bulunan “KKTC Washington Temsilciliği’nin 1999-2005 Mali Yıllarına Ait Sayıştay Denetim Raporu” ve “KKTC New York Temsilciliği’nin 1999-2005 Mali Yıllarına Ait Sayıştay Denetim Raporu”nu görüşerek oybirliğiyle Genel Kurul gündemine sevk etti. 

Sayıştay Komitesi, “Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulunda (MEDDYK) Görevli Denetmenlerin 2008-2014 Yıllarını Kapsayan Dönemde Yolluk Beyan ve Ödemeleri Hakkında Sayıştay Denetim Raporu”nu  da görüşerek, konuyu daha detaylı çalışmak üzere ilgili bakanlıklardan, kurum ve kuruluşlardan görüş istemi kararı aldı.

Sayıştay Komitesi, “Pia Bella İşletmecilik Şti. Ltd’in Kumarhane İşletme İmtiyaz İzni ile Greenzodiac Live Games & Casino Ltd.’in Kumar Mesleği İcra İşletmecisi İznine İlişkin Sayıştay Denetim Raporu”da oybirliği ile Genel Kurul’un gündemine sevk etti. 

Komite toplantısına davetli olarak, Maliye Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sayıştay Başkanlığı, İhtiyat Sandığı Dairesi yetkilileri ve Eğitim Denetmenleri  katıldı.

DP-UG Milletvekili Taçoy başkanlığındaki toplantıya, CTP Milletvekili Mehmet Çağlar ile UBP milletvekilleri Ersin Tatar ve Zorlu Töre katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.