1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Sendikal Platform yarın eylem yapacak
Sendikal Platform yarın eylem yapacak

Sendikal Platform yarın eylem yapacak

Sendikal Platform kararıyla Lefkoşa bölgesinde, KTAMS, KTÖS, GÜÇ-SEN, EL-SEN, HAVA-SEN, BES, TIP-İŞ, TÜRK-SEN üyeleri grevde olacak.

A+A-

Sendikal Platform’da yer alan bazı sendikalar Lefkoşa bölgesi ve çevresinde yarın 09.30-13.00 saatleri arasında grev yapacak. Saat 11.00’de ise, Meclis önünde eylem gerçekleştirilecek. Eyleme katılacaklar, sendikalarından yürüyüşe geçerek Meclis önünde buluşacak.

Sendikal Platform kararıyla Lefkoşa bölgesinde, KTAMS, KTÖS, GÜÇ-SEN, EL-SEN, HAVA-SEN, BES, TIP-İŞ, TÜRK-SEN üyeleri grevde olacak.

Sendikal Platform içerisinde yer alan diğer sendikalar da grev ve eylemi destekleyecek.

KTOEÖS Lefkoşa Merkez ve çevre bölgesi okullardan LTL, SSEML, DO, LAGSL, 20TFL, TMK, HSİK, HML’de yönetim, disiplin, denetleme ve temsilciler kurulu düzeyinde grev uygulayacak.

GÜÇ-SEN de yarın Lefkoşa Sanayi Bölgesi ve Lefkoşa Gümrük Müdürlüğünde 09.00-13.00 saatleri arasındaki greve gidecek.

KTÖS, 09.20-12.40 saatleri arasında Lefkoşa merkez ilkokul ve anaokulları (Arabahmet İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu, Gelibolu İlkokulu, Necati Taşkın İlkokulu, 9 Eylül İlkokulu,  Şht. Doğan Ahmet İlkokulu, Şht. Ertuğrul İlkokulu, Şht Tuncer İlkokulu, Şht. Yalçın İlkokulu, Fazıl Plümer Anaokulu, Gülenyüzler Anaokulu, Lefkoşa Vakıf Anaokulu, Yeniyüzyıl Anaokulu, Yenicami Anaokulu) Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu ve Alayköy İlkokulunda grev uygulayacak.

TIP-İŞ 09.00 – 13.00 saatleri arasında Lefkoşa bölgesindeki hastane ve sağlık merkezlerinde grev gerçekleştirecek, ancak acil servislerde ve yatan hastaların bakım ile tedavilerinde nöbetçi hekimler görevlerini sürdürecekler.

Yarınki grevler ve eylem; “hakların sürekli budanmasına, eşel mobilin kaldırılmasına, hayat pahalılığının hiçleştirilmesine, asgari ücretin sefalet ücretine dönüştürülmesine, işsizliğe, güvencesiz çalıştırılmaya, özelleştirmeye, taşeronlaşmaya, kamu kurumlarının ve belediyelerin batırılmasına, kamusal hizmetlerin niteliksizleştirilmesine, paralı hale getirilmesine, göç yasasıyla yaratılan eşitsizlik ve adaletsizliğe, toplu sözleşme düzeninin bitirilmesine, özel sektörde sendikasız ve toplu sözleşmesiz köle gibi çalıştırılmaya son verilmesi” için yapılacağı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.