1. YAZARLAR

  2. Gökhan Altıner

  3. Sendikal Platform'da Elcil ve Şonya krizi
Gökhan Altıner

Gökhan Altıner

Haberdar Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Sendikal Platform'da Elcil ve Şonya krizi

A+A-

Ülke genelinde oldukça geniş katılımlı bir miting olacağı bildirilen ve bu yönde hazırlıkları devam eden 28 Ocak Mitingi her an sekteye uğrayabilir.

Önceki akşam CTP,DP, BKP ve TDP ile bir araya gelen sendikal platform bir anda karıştı ve ciddi bir kriz yaşandı. Güvenilir kaynaklardan bana ulaştırılan bilgilere göre Demokrat Parti Genel Sekreteri Bengü Şonya  ile KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil arasında sert bir tartışma yaşandı. DP Genel Sekreteri Bengü Şonya’nın salonu terk etmesi BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan tarafından son anda engellendi.

ŞONYA İLE ELCİL ARASINDAKİ GERGİN KONUŞMA

Olay nasıl geliştiye gelince; toplantının başlamasının ardından KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil “Türkiye ne seni ne memurunu isteriz, şeriatçı AK Parti” şeklinde pankartlar açmak istediklerini belirtti ve bunda ısrarcı olduklarını söyledi.

Bunun üzerine DP Genel Sekreteri Şonya Parti olarak bunu asla kabul edemeyeceklerini, bu tür bu konuda ısrar edilirse 28 Ocak Mitingine farklı koşullarda destek vereceklerini ya da katılmayacaklarını belirterek salonu terk etmek üzere kapıya yöneldi:

İşte o anda Elcil ile Şonya arasında geçen gergin konuşma:

Şonya: Sendikal Platformla Türkiye kamuoyunu hedef alan pankartlar açılmaması konusunda hem fikir olmuştuk ancak görüyorum ki Sn. Elcil bu tür pankartlar açılması konusunda ısrarcı. Sn. Elcil’in Ünü adından daha önde gidiyor.

Elcil: Ne demek istiyorsunuz?

Şonya: Sizin Türkiye düşmanlığınız iyiden iyiye ayyuka çıktı. Bu pankartlar açılırsa biz yokuz..

Bu konuşmanın ardından İzzet İzcan araya girerek ortamı yatıştırdı.

AHMET BARÇIN DA NASİBİNİ ALDI


Önceki gece olay yalnızca Şonya-Elcil kriziyle kalmadı tabii.

CTP-BG’yi temsilen toplantıda bulunan Ahmet Barçın’da Sendikal Platform  üyeleri tarafından CTP-BG’nin önceki yanlış icraatlarını bahane ederek eleştirilere maruz kaldı.

Yine edindiğim bilgilere göre iş daha tatlıya bağlanmadı bu nedenle 28 Ocak Mitingi aksamalara uğrama durumu ile karşı karşıya..

BAŞBAKAN KÜÇÜK’TEN CUMHURBAŞKANI EROĞLU'NA NET MESAJ


Kıbrıs Genç TV’deki dün sabahki programıma Uçağına giderken Başbakan İrsen Küçük’ü bağladım. Oldukça önemli mesajlar verdi ve ince taşlar attı belli yerlere.

Özetleyecek olursam  bağlantıdaki konuşmamızı Başbakan diyor ki, “2011 yılında almamız gereken tedbirler alınmıştır, artık başka tedbir alacak değiliz. Benden önceki dönemde imzalanan Protokol ile ilgili olarak artık alınacak herhangi bir tedbir yoktur ve halkımız hiçbir sıkıntı ve sorun yaşamayacaktır. Ekonominin düzeltilmesi yönünde sürekli Türkiye’ye gidip geliyoruz ve en kısa zamanda sıkıntılarımızı aşacağız".

Tüm bu konuşmanın içinden çok önemli bir noktayı cımbızla çekip çıkarmak istiyorum.

Başbakan Küçük diyor ki “Benden önceki dönem imzalanan protokol artık halkımı üzemeyecek; yani Derviş Eroğlu’nun kucağıma attığı bu ekonomik paketin artık bana ve halkıma zarar vermesine izin vermeyeceğim diyor Başbakan ve Sn. Eroğlu’na çok net bir taş atıyor.

Sn. Eroğlu döneminde imzalan protokol bilindiği üzere Eroğlu Cumhurbaşkanı seçilene kadar yürürlüğe girmemişti.

KABİNEDE GEREKEN DEĞİŞİKLİKLER YAPILACAK

Başbakan Küçük’e konuşmasında kabine değişikliğinin toplumda bir beklenti haline geldiğini ve bunun ne zaman yapılacağını sordum.

Başbakan Küçük öncelikli konunun ekonomi olduğunu ve ekonomik sorunların raya oturtulmasının ardından kabine de gerekli değişikliklerin yapılacağını üstüne basa basa söyledi.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.