1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Şht. Ertuğrul İlkokulu'ndaki grev için devam kararı!
Şht. Ertuğrul İlkokulu'ndaki grev için devam kararı!

Şht. Ertuğrul İlkokulu'ndaki grev için devam kararı!

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil tarafından yapılan açıklama ile KTÖS'ün Şht. Ertuğrul İlkokulu’ndaki grevin sonuç alınıncaya kadar devam edileceğini duyurdu.

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil tarafından yapılan açıklama ile KTÖS'ün Şht. Ertuğrul İlkokulu’ndaki greve sonuç alınıncaya kadar devam edileceğini duyurdu.

Şener Elcil tarafından yapılan açıklamada, "Eğitim Bakanı Sn. Dr. Özdemir Berova’ya gönderme ve sonuç alınıncaya kadar uyarı grevimizin 08:00-11:00 saatleri arasında devam etmesine karar vermiştir." denildi.

KTÖS Genel Sekreteri Elcil tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Şht. Ertuğrul İlkokulu’nda yaşanan yönetim sorunu çerçevesinde, yapılan tüm iyiniyetli görüşmelere rağmen, ders yılı başından beri Eğitim Bakanlığı’nın sorunları geçiştirmeye yönelik tavrı nedeni ile sonuç alınamamıştır.

Bakanlığın okulun durumu ile ilgili Ocak ayında yaptırdığı genel denetim raporu bile geçiştirilmeye çalışılmaktadır. Okulumuzda görev yapan müdürün sorunların çözümüne yönelik açılım ortaya koymak için sürekli mazeret üretmesine, bakanlığın sessiz kalması bu sonucu yaratmıştır. Okul müdürü öğretmenleri greve sürükleyerek okulda kaos doğmasını yaratırken, Eğitim Bakanlığı ise zamanında gerekli yasal tedbirleri almayarak geçici önerilerle günü geçiştirmiştir. Eğitim Bakanı Sn. Dr. Özdemir Berova’ya gönderme ve sonuç alınıncaya kadar uyarı grevimizin 08:00-11:00 saatleri arasında devam etmesine karar vermiştir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.