1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Şht. Ertuğrul İlkokulu'ndaki kavga büyüyor!
Şht. Ertuğrul İlkokulu'ndaki kavga büyüyor!

Şht. Ertuğrul İlkokulu'ndaki kavga büyüyor!

43 öğretmenden 18’i grevde. Derslerin boş geçmemesi için okula öğretmen takviyesi yapıldı, müdür de derslere giriyor.

A+A-

Duygu Alan

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS) Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda “okul müdürü Rasiha Erkal’ın görevden alınması ve okulda eğitim kalitesinin artırılması” talebi ile başlattığı grev devam ediyor.

Grev nedeni ile okuldaki 43 öğretmenden 18’i 30 Mart tarihinden bu yana derslere girmiyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı, grev nedeni ile bir süredir eğitimden geri kalan öğrenciler için harekete geçti. Okula geçici olarak öğretmen görevlendirildi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in iddiasına göre, grevde olan öğretmenlerin yerine müdür, müdür muavinleri ve okuldaki İngilizce öğretmenleri de ders veriyor.

Sendika tepkili

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda grev kırıcılığı yaparak suç işlediğini öne sürdü.

Grev sebebi ile derslere girmeyen öğretmenlerin yerine okuldaki İngilizce öğretmenlerinin, müdürün ve müdür muavinlerinin de sınıfa girdiğini kaydeden Elcil, bakanlığın da geçici olarak Sergün Ulual isimli bir öğretmeni okulda görevlendirdiğini söyledi.

Konu ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile görüşeceklerini belirten Şener Elcil, “Bunun adı grev kırıcılıktır eğer devlet varsa eğer adalet varsa bu duruma müdahale edilecektir” dedi.

Kaos ortamı dağılmadı

KTÖS Yönetim Kurulu Üyesi ve Şehit Ertuğrul İlkokulu öğretmenlerinden Mustafa Özhür ise okuldaki sorunların çözümüne yönelik başlattıkları mücadelenin devam ettiğini kaydetti.

Yaşanan olaylara ve devam eden greve rağmen okuldaki sorunun halen çözümlenmediğini söyleyen Özhür, Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda eğitim kalitesinin arttırılması ve okul müdürü Rasiha Erkal’ın görev yerinin değiştirilmesi taleplerini yineledi.

Mustafa Özhür, “Haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

Erkal sessizliğini koruyor

Şehit Ertuğrul İlkokulu Müdürü Rasiha Erkal, hakkındaki iddialar ve yaşanan olaylara karşı sessizliğini korumaya devam ediyor.

Basının sorularını yanıtsız bırakan okul müdürü Rasiha Erkal, konuya ilişkin kendisi ile görüşme talep eden velilere de kapı açmıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum