1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Siber: ”Sivil toplumu karar mekanizmasına katacağız”
Siber: ”Sivil toplumu karar mekanizmasına katacağız”

Siber: ”Sivil toplumu karar mekanizmasına katacağız”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı Adayı Sibel Siber, karar alma mekanizmalarında sadece siyasiler ve bürokratların olmayacağını, sivil toplumu da bu sürece dahil ederek halkla birlikte hareket edeceklerini söyledi.

A+A-

CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, Siber, cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmaları halinde bu makamda halk yararına birçok ilki hayata geçireceklerini, toplumsal yaşamı geliştirecek projelerde sivil toplumun önemli yer tutacağını kaydetti.

CTP-BG Cumhurbaşkanı Adayı Sibel Siber, dün, İnsan Hakları Derneği’ni ziyaret etti ve Dernek Başkanı Emine Çolak ile görüştü.

“DEMOKRASİ SİVİL TOPLUMLA GELİŞİR”

CTP-BG Cumhurbaşkanı Adayı Sibel Siber, “Ne kadar aktif sivil toplum örgütü varsa demokrasi de o kadar çok gelişti demektir” diyerek, ülkede hak ve adalet duygusunun güçlü şekilde inşası için aday olduğunu vurguladı.

İnsan hakları konusunda kimsenin mağduriyet yaşamamasını dilediklerini kaydeden Siber, devlet ve sivil toplum sinerjisinin halkın yaşam kalitesini artıracağını belirtti.

“EKİP RUHUYLA ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhurbaşkanlığı makamına seçilmesi halinde hayata geçirmeyi düşündüğü projelerin detaylarını aktaran Siber, kadın, genç, çocuk, eğitim, sağlık, kültür ve sanat, insan ve hayvan hakları gibi topluma yarar sağlayacak birçok konuda çalışma grubu oluşturulacağını ve Cumhurbaşkanlığı bütçesinin bu yönde yapılacak harcamalara müsait olduğunu söyledi.

Proje yapılırsa kaynak bulunmasının hiç de zor olmadığının altını çizen Siber, Meclis Başkanlığı’nda kısıtlı imkanlara rağmen altı proje yürüttüklerini ifade etti. Siber, yürütülen projelerin Cumhurbaşkanlığı’na seçildikten sonra yapacaklarına referans olduğunu, ekip ruhuyla çok güzel işler başaracaklarını kaydetti.

“CESUR VE ATILIMCI OLACAĞIZ”

Kıbrıs sorununa da değinen Siber, cumhurbaşkanının uluslararası alanda tanınan toplum lideri statüsü bulunduğuna işaret ederek, “Atılımcı politikalarla proaktif bir süreç geçireceğiz ve statümüzün bize tanıdığı hakları sonuna kadar kullanacağız. Tüm imkanları zorlayarak cesur olacağız, eski sorunlara yeni çözümler getirerek federal Kıbrıs’ın kurulması için ekibimle birlikte çok çalışacağız. Kıbrıs Türk halkının sesini dünyaya duyurma çabalarına başlamak için sabırsızlanıyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.