1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Şimdi de 'İhale' skandalı!
Şimdi de 'İhale' skandalı!

Şimdi de 'İhale' skandalı!

Berhan Medical Ltd’nin hastaneden aldığı cihazı, üzerine kendi şirket etiketini yapıştırarak kendisine aitmiş gibi İhale Komisyonu’na numune olarak verdiği iddia edildi

A+A-

Berhan Medical Ltd’nin hastaneden aldığı cihazı, üzerine kendi şirket etiketini yapıştırarak kendisine aitmiş gibi İhale Komisyonu’na numune olarak verdiği iddia edildi.

Resmi Gazete’de ilan vermesine rağmen Berhan Medical Ltd. isimli kurumun hastaneden kimseye bilgi verilmeden tıbbi cihazı aldığı iddia edildi.

Numunenin aslında ithal olmadığı ve seri numarasından rakip hastaneye ait olduğunun ortaya çıktığı, İhale Komisyonu’nun olayın netlik kazanmasının ardından ceza verildiği belirtildi

Bakanlık, araştırmasını yaptıktan sonra olayı polise devretti. 

Ceza alan firmanın ihaleye katılması yasaklanırken bakanlık ile ilgili görüşmelerin devam ettiği iddia ediliyor.

Olay polise intikal etmesine karşın, malzeme satışının yasal olmadığı halde devam ettiği iddia ediliyor.

Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne alınacak cihaz için açılan ihaleden kötü kokular çıktı. Numune şartının arandığı ihalede,  Berhan Medical Ltd’nin hastaneden aldığı cihazı, üzerine kendi şirket etiketini yapıştırarak kendisine aitmiş gibi İhale Komisyonu’na numune olarak verdiği belirtildi. Numunenin aslında ithal olmadığı ve seri numarasından rakip hastaneye ait olduğu ortaya çıkarken, rakip firmanın bu bilgiyi sonradan öğrendiği kaydedildi.

Bakanlık araştırması yaptıktan sonra olayı polise devretti

Resmi Gazete’de ihale ilanı verilmesine rağmen, Berhan Medical Ltd. isimli kurumun hastaneden kimseye bilgi vermeden tıbbi cihazı aldığı iddia edildi. Rakip firma yaşadığı olay ardından bakanlığa şikayette bulundu. Bakanlık gerekli araştırma ve incelemeyi yaptıktan sonra, söz konusu cihazın hastaneden çalındığı ortaya çıktı. Olayın netlik kazanmasının ardından İhale Komisyonu’nun konu şirkete ceza verdiği, Bakanlığın, araştırmasını yaptıktan sonra olayı polise devrettiği bildirildi. 

ihale-copy(1).jpg

Ceza alan firmanın ihaleye katılması yasaklanırken, bakanlık ile ilgili görüşmelerin devam ettiği iddia ediliyor

Ceza alan firmanın ihaleye katılması yasaklanırken, bakanlık ile ilgili görüşmelerin devam ettiği iddia ediliyor. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’nin aldığı bilgilere göre, konu şirkete, belli başlı durumlarda ihalesiz olarak malzeme verildiği, ihalesiz olarak yüksek miktarlarda malzeme satmaya devam ettiği belirtildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.