1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Sınay: “Organik Tarım Yasası Meclis’te”
Sınay: “Organik Tarım Yasası Meclis’te”

Sınay: “Organik Tarım Yasası Meclis’te”

Ercan Sınay, Avrupa Birliği’ne uyum ve sağlıklı, sürdürülebilir tarımsal ürünlerin üretilmesi için çeşitli çalışmalar gerçekleştirildiğini, ilgili yasanın ise hazırlanarak Meclis’e sevkedildiğini belirtti.

A+A-

Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı’nda Avrupa Birliği Tarım ve Kırsal Kalkınma faslı kapsamında yürütülen uyum çalışmaları ile, ülkemizde yürütülen organik tarım faaliyetlerinin desteklenmesi, tüketicilere güvenli ve yüksek kaliteli tarımsal ürünlerin sunulması ve sürdürülebilir bir organik üretimin sağlanması amacıyla bugün seminer gerçekleştirildi. Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı ile AB Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen seminere konuşmacı olarak Agronomist Carlo Ponzio ve AB organic tarım uzmanı Luigi Guarrera katıldı.

ALANDA EĞİTİMLER YAPILACAK

Öte yandan ülkemizde yürütülen organic tarım faaliyetlerinin desteklenmesi ve üreticilerin eğitilmesi kapsamında 15 Nisan’a kadar arazi ziyaretleri çerçevesinde eğitim faaliyetleri sürdürülecek. Avrupa Birliği Organik Tarım Alanında Yürütülen Mevzuat ve Uygulamalarına yönetlik bugün bakanlıkta düzenlenen seminerin ardından 14-15 Nisan günleri de Çukurova, Yldırım, Kalkanlı ve Yeşilırmak bölgeleri ziyaret edilerek yerinde inceleme ve eğitim çalışmaları yapılacak.

SINAY: ORGANİK TARIM YASASI MECLİS’TE

Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı’nda organic tarım üreticilerine yönelik gerçekleştirilen seminerin açılışında konuşan Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı Müsteşar Vekili Ercan Sınay, Avrupa Birliği’ne uyum ve sağlıklı, sürdürülebilir tarımsal ürünlerin üretilmesi için çeşitli çalışmalar gerçekleştirildiğini, ilgili yasanın ise hazırlanarak Meclis’e sevkedildiğini belirtti. Sınay, yasa çalışmalarının yanında, üreticilerin de bilgilendirilmesine önem verdiklerini vurgulayarak bu nedenle gerçekleştirilen eğitim çalışmalarının da faydalı olacağına yönelik inanç belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.