1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Sosyal Sigortalar'a yeni bina
Sosyal Sigortalar'a yeni bina

Sosyal Sigortalar'a yeni bina

İçişleri ve Çalışma Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası arasında Sosyal Sigortalar Dairesi’nin yeni binasının yapımı için protokol imzalandı.

A+A-

İçişleri ve Çalışma Bakanlığı, KTAMS ve Kamu-Sen arasında   Sosyal Sigortalar Dairesi binası ile ilgili protokol imzalandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, protokole İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy, KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ile Kamu-Sen temsilcisi Metin Ayan imza koydular.

Protokol kapsamında,  2016 yılının sonuna kadar, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı binasının karşısında bulunan araziye yeni bir bina yapılması için ihaleye çıkılacak ve binanın inşaatına başlanacak. Yeni binanın inşaatı tamamlanana kadar,  mevcut binada bir takım  iyileştirmeler yapılacak.

AKANSOY

Protokol imza töreninde konuşan İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy, sendikaların ve örgütlü toplumun  demokratik toplumun gereği olduğunu söyledi.

Sendikaların Kıbrıslı Türkler için gurur verici olduğunu kaydeden Akansoy, toplumda farklı görüşlerin her zaman olacağını, farklı tartışmaların diyalog ve toplumsal dayanışma ile çözümlenebileceğini, bu dayanışma içinde sendikalarının yerinin her zaman özel olduğunu ifade etti.

Bakanlığın hemen karşısındaki araziye yeni bina yapma taahhüdünde bulunduklarını kaydeden Akansoy “Proje çalışmaları güncellenerek, 2016 yılında, planlanan süre içinde gerekli adımlar atılacak.  Var olan sorunları ise şu an çözmek adına bazı iyileştirmelere gideceğiz’’ dedi.

Sendikalara, uzlaşıya varılması konusunda gösterdikleri yapıcı tavırdan dolayı teşekkür eden Akansoy,  tüm vatandaşların da yeni yılını kutlayarak, "2016 yılı çok daha fazla  çalışacağımız,  üreteceğimiz, değer katacağımız bir yıl olacaktır " dedi.

KAPTAN

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan da, herkesin yeni yılını kutlayarak, 2015 yılında verilen mücadelenin  kendilerine göre iyi bir sonuçla kapatılmasının ve uzlaşıya varılmasının  mutluluk verici olduğunu belirtti.

Kaptan, yaşlılar ve engelliler başta olmak üzere toplumun tüm kesimine layık olduğu hizmeti verecek  bir binanın  herkese hayırlı olmasını diledi.

ATAN

Kamu-Sen Temsilcisi Metin Atan da  konuşmasında 2016 yılının herkese hayırlı olması temennisinde bulunarak, uzun süredir Sosyal Sigortalar Dairesi  binası ile ilgili yapılan çalışmaların protokol ile sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Atan, Bakan Akansoy’un ve sendikaların iyi niyetli çalışmaları ile, ortak irade ortaya konulduğunu ve yeni  bina konusunda büyük bir adım atıldığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.