1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Suçlarını kabul ettiler
Suçlarını kabul ettiler

Suçlarını kabul ettiler

Geçtiğimiz hafta Lefkoşa’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Ayhan Yumuşak, Gökhan Binici, Arzu Yazıcı ve Orhan Şekerci aleyhine başlatılan soruşturma tamamlandı

A+A-

Devrim DEMİR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görevli polis ekiplerinin Lefkoşa’da düzenlediği uyuşturucu operasyonunda tutuklanan 4 kişi hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Aleyhlerine alınan 3 günlük tutukluluk süresi dolan zanlılar teminat talebiyle dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, Zanlı Ayhan Yumuşak’ın 1 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönbderilmesine, Gökhan Binici’nin 3 Bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1 kişinin imzalayacağı 50 Bin TL’lik kefalet senedi, Arzu Yazıcı ve Orhan Şekerci’nin ise 5’er Bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1’er kişinin imzalayacağı 50’şer Bin TL’lik kefalet senedi imzalayarak serbest bırakılmasını emir verdi.

Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen Arzı Yazıcı merkezi cezaevine gönderilirken, teminat şartlarını yerine getiren Gökhan Binici ve Orhan Şekerci ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yazıcı, Binici ve Yumuşak suçlarını itiraf etti 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis çavuşu Barış Duman mahkemede verdiği ifadede Ayhan Yumuşak, Gökhan Binici, Arzu Yazıcı ve Orhan Şekerci aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını anlattı.
Polis çavuşu Barış Duman, zanlı Ayhan Yumuşak ve Gökhan Binici’nin vermiş olduğu gönüllü ifadede uyuşturucu maddeleri aralarında para toplayarak Arzu Yazıcı’dan 250 TL karşılığında 3 gram olarak aldıklarını itiraf ettiklerini söyledi. Duman, zanlı Arzu Yazıcının’da gönüllü ifade verip işlemiş olduğu suçu kabul ettiğini, söz konusu uyuşturucu maddeleri Aralık ayı içinde Orhan Şekerci aracılığı ile aldığını itiraf ettiğini belirtti.
Duman, 7 günlük tutukluluk süresinde zanlı Arzu Yazıcı, Gökhan Binici ve Ayhan Yumuşak’ın gönüllü ifade verip suçlarını itiraf ettiklerini söyledi.

Polis: Yumuşak 7 aydır kaçak yaşıyor

Polis çavuşu Barış Duman, yapılan araştırmalarda zanlı Ayhan Yumuşak’ın 11 Mayıs 2015 tarihinde çalışma izninin sona erdiğini ve ülkede 7 aydan bu yana ülkede kaçak olarak yaşadığını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.