1. YAZARLAR

  2. Harun Denizkan

  3. Tancer, Bozeri bozdu
Harun Denizkan

Harun Denizkan

Haberdar Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Tancer, Bozeri bozdu

A+A-

UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer son zamanlarda UBP meclis grup toplantılarında söz alarak birilerini bozuyor. Tancer dün UBP meclis grup toplantısında yine açtı ağzını yumdu gözünü. Bu kez bozma sırası meclis başkanı Hasan Bozer de idi. Tancer meclis grup toplantısında meclis başkanı Bozer’in mecliste temsil edilen siyasi parti başkanlarına araba tahsisi önerisine karşı çıktı. Parti başkanlarına araba tahsis etmektense, komitede başkanlık yapan komite başkanlarına araba tahsis edilsin dedi. Tancer’in bu sözleri üzerine grupta bulunan bir çok UBP’li milletvekili Tancer’e bu konuşmasından dolayı destek verdi. Memurun maaşını almakta zorlandığı bir dönemde parti başkanlarına araba tahsis edilmesi UBP grup toplantısında değer bulmadı. Böylece meclis başkanı Hasan Bozer’in bu istenci bir çok UBP’li tarafından iyi karşılanmadı.

 

YURT DIŞI SEYAHATLERİ İPTAL EDİLDİ

Yurt dışı gezileri bakanların olmazsa olmazıdır. Hemen hemen bütün bakanlar fırsat buldukça her fırsatta kendilerini yurt dışına atarlar. Özellikle gündem dışı konuşmaların yapıldığı Perşembe günleri meclis adeta boşalıyor. Tıpkı geçtiğimiz Perşembe günü olduğu gibi Meclis nerdeyse boştu. Bakanlar için Perşembe günleri gezi günü oldu Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar dört gün şeker gibi geliyor.

Pazartesi nasıl olmasa meclis var o güne kadar güzel bir hafta sonu geçiriliyor. Dün meclis’te grup toplantısı yapan UBP yurt dışı seyahatlerine dikkat çekti. Başbakan Küçük Perşembe günü sasyal sigortalar yasası için ivedilik isteyeceklerini o bakımdan nisap sorunu olmaması için bütün Milletvekilerini mecliste istiyor özellikle bakanlar yurt dışı seyahatlerini iptal etmeleri gerektiği bildirildi. Buna göre yurt dışına gitmeye hazırlanan Turizm kültür ve çevre bakanı Ünal Üstel, Dışişleri bakanı Hüseyin Özgürgün, Bayındırlık ve Ulaştırma bakanı Ersan Saner ve Ekonomi ve Enerji bakanı Sunat Atun yapacakları yurt dışı seyahatlerini iptal ettiler.

 

ÖZEREM HER GÜN İLÇEDE

Spor Dairesi Müdürlüğü görevinden alınan Metin Özerem, UBP’de konuşulmaya devam ediyor. Görevden alındı alınmasına ama UBP K.Kaymaklı Örgütü Özerem’in görevden alınmasını bir türlü hazmedemiyor. UBP Kaymaklı Örgüt Başkanı Osman Sıddık, neredeyse hergün Metin Özerem ile birlikte UBP Lefkoşa ilçesinin yolunu tutuyorlar. UBP Lefkoşa ilçe başkanı Faiz Sucuoğlu, neredeyse hergün bu ikiliyi görmekten usandı. Çünkü sadece onları görmekle kalmıyor, hergün kendileri ile de sohbet ediyor. Görevden alınan birinin sohbeti nasıl olur herhalde tahmin edersiniz. Uzun lâfın kısası; UBP Kaymaklı örgütü Özerem’in görevden alınmasından rahatsız. O bakımdan hergün örgüt başkanı ile Özerem UBP Lefkoşa ilçesinin yolunu tutuyorlar.

 

SİYASİ PARTİLERDE RUH KALMADI

İktidarda olan UBP’nin başarısız bir hükümet dönemi geçirdiğini yediden yetmişe herkes görüyor. UBP’nin başarılı olduğunu söyleyen yok. Peki ama diğer partilerdeki durum ne? Geçmişte olduğu gibi başarısız olan iktidarların karşısında mutlaka halkın desteğini alan bir muhalefet partisi olurdu. Ama şimdi nerede? Gördüğünüz gibi diğer siyasi partilerde de ruh yok. CTP’nin durumu ortada. DP, ÖRP, TDP de aynı şekilde. Hiçbir partide ruh yok. Yani; UBP gitsin x parti gelsin diyen yok. İlk kez böyle bir tablo ile karşı karşıyayız. Hiçbir siyasi partinin aranır olduğu görülmüyor. Yani; al birini vur ötekine misali; halk da partilere karşı tepkili görülüyor. Bu daha ne kadar sürer bilemeyiz ama öyle anlaşılıyor ki; halk siyasi partilerden koptu.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Sunat ATUN; Şu Piri Reis Gemisi için ekmeğini yedi suyunu içti diyorlar. Gerçekten dedikleri gibiyse arama nasıl olacak merak konusu oldu? Yoksa arama bahane mi? Arama bahane gövde gösterisi şahane misali!

Sn.Abdullah İŞKEY; UBP parti meclis üyeliği, Cypruwex yönetim kurulu üyeliği, ve ayrıca LAÜ’de idre amiri olarak görev yapıyorsun. Bütün bu mevkilerden sonra Narenciye üreticilerine bir hafta içerisinde paraları ödenmezse UBP Güzelyurt ilçe başkanı Ahmet Çaluda’nın Maliye bakanı Ersin Tatar’ın ve Tarım bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun istifasını istedin. Oysa sen istifa etsen daha doğru olmaz mı? Gelişmiş ülkelerde öyle oluyor. Sende UBP’lisin istifa et ki, herkes seni taktir etsin!

Sn.Tarık ÇERKEZ; Sana ne kadar da işin tamamdır deseler da araya birilerini koy. Sonuçta Girne'lisin İskele'li değil. Bildiğin gibi atrık sadece UBP’li olmak yeterli değildir. Hem UBP’li olacaksın hemde Bakanla iyi ilişki içerisinde olacaksın. Bak Ertuğ Kader Ak Finans Bank’ın sahibi olmasına rağmen sende biliyorsun ki, kulaksız davası bizi Dünyaya rezil etti buna rağmen başbakan, Ertuğ’u destekliyor Hem banka sahibi hemde iskan encümeni Ertuğ senden daha şanslı.

Sn. Ünal ÜSTEL; Yurt dışına yapacağın ziyaret elde olmayan nedenlerden dolayı iptal edildi. Perşembe günü Meclis’te sosyal sigortalar yasasının ivediliği istenecek o bakımdan tam takım Meclis’te olmanız gerekiyor. Eğer yurt dışı ziyareti çok önemli ise yerine müsteşarını gönderebilirsin.

Sn. Mehmet TANCER; Grup toplantısında söylediklerin milletvekillerinin çok hoşlarına gitti. Meclis başkanı Hasan Bozer’in parti başkanlarına özel makam aracı ve şoför tahsis edeceğini duyurmanız günün konusu oldu. Dediğin gibi komite başkanlarına da araç verilsin.

Sn.Halit BAĞMAN; Şu e-devlet projesi noldu? Bir parladı bir söndü.Kimse ne olduğunu anlamadığı gibi ne durumda olduğundan da haberi yok. Elma dersem çık muz dersem çıkma. Elma!!!

Sn. Hocam; Dün sayenizde aç kaldım hiç olmazsa yemek yemiyeceğimizi bildirseydiniz ben de başımın çaresine bakardım. Kaldı ki, siz beni telefonda aramayınca ben sizi aradım ama cevap vermediniz. Bunun acısını bir şekilde çıkartırım!

Sn.Hasan İSLAMOĞLU; Önergeyi bakana söyledim deyip çekilmekle olmaz. Gördüğün gibi bakanın bir sürü işi var. Bu konuyu üstlenip bakanlar kuruluna sokana kadar sorumluluk sende bilinir.

Sn. Bülent KAYA; Çatalköy’de Hazreti Ömer Tekkesinin yanında bulunan araziler bu aralar kapişari gidiyor. Anıtlar yüksek kurulunda onay çıktı sırada sana verilecek olan arazi var. Duyduğuma göre Otel işlerine de el attın Türkiye’de birileriyle ortak Otel projeniz var ne diyelim hayırlısı olsun.

Sn.Rana ULUÇAY; Geçen gün sizi havaalanında görenler kızınızı yolcu ederken oldukça üzüldüğünüzü söylüyorlar. Sonuçta tahsil amaçlı da olsa insanın elinde değil. Allah kavuştursun.

Sn.Mehmet AMCA; Bu kadar tantanadan sonra İlçe başkanı ile beraber örgütteki sıkıntıyı giderdiğinizi söylüyorlar. Başkan olmak da bunu gerektirir.

Sn. Derviş BESİMLER; Dün başbakanlıkta görülmeniz bazılarını üzdü. Acaba Çarşamba günü hazırlıkları başladı mı diye soranlar oldu.

Sn.Ali ÇINAR; Bu kadar agresif bir görüntü çizmene gerek yok. Arif Aktaş senin büyüğün sonuçta. Gel bir güzellik yap da ortayı bulun. Yoksa kavgayla bir yere gidilmez.

Sn.Mustafa UMUT; Dün yüzünüzden düşen bin parça idi. Alayköy’de bir arkadaşınızın istihdam edilmesi hepinizi üzdü. Nasıl köylüsünüz çok merak ediyorum.

Sn. Gürkan KARA; Dikmen’deki eve müdahale ettiğin için aile sana teşekkür ediyor. Eğer kaymakam olarak müdahale etmeseydin Dikmen Belediyesi vatandaşı evinden edecekti. Aldığım bilgilere göre Belediye vatandaşın evini ihlal etti. İyi ki, tapu ve polis sayende görev yaptı.

Sn.Dervişe KARADAYI; Müsteşar sekreteri olmak buna derler işte. Bu yoğun tempoda bütün telefonlara yetiştiğini söylüyorlar. Gelgelelim müsteşar olmadığında telefonlar da meşgul çıkar diyorlar. Haberin olsun.

Sn.Arif AKTAŞ; Partinden istifa etmene gerek yok. Sonuçta bir kişiyle yaşanan bir çatışmayı partiye mal etmek sence doğru mu? Biraz daha sağduyulu davranmak iyi olabilir.

Sn.Salih TODDS; KTHY’ye atandım demiştin bavulun elinde kalmıştı. Şimdi bir yere atanacam diyorsan  önce atan sonra bavulu hazırla ki 2-0 olmasın.

Sn.Mehmet ÖZÇAYLI; Senin taraf da geçen gün parçalı bulutluydu ama sonradan güneş açmayı bildi.

Sn.Taner SAVUN; Hep surlariçi’nde takılıp kalmışsın. Arada sırada surların dışına da çık. İlle seçim olması gerekmez. Kendini biraz olsun göstersen iyi olacak. Bak Zihni bey arada görünür bilgin olsun.

Sn. Nazım ÇAVUŞOĞLU; Dilekkaya köyünde yaşayan ve evlenme çağında olan 70’e yakın genç var. Bu gençler diğer köylerde olduğu gibi kırsal kesim arazisi istiyorlar. Evlenecek olan gençlere kırsal kesim arazisi dağıtırken, Dilekkaya köyündeki gençleri de unutmayın. Gerçi sizin seçim bölgeniz değil ama olsun onlar da ev yapmak istiyorlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.