1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TDP TOCEK’ten LTB'nin Kadın Sığınma Evi açma kararına destek
TDP TOCEK’ten LTB'nin Kadın Sığınma Evi açma kararına destek

TDP TOCEK’ten LTB'nin Kadın Sığınma Evi açma kararına destek

TDP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi (TOCEK), Lefkoşa Türk Belediyesi'nin (LTB) Kadın Sığınma Evi açma yönündeki kararına destek belirtti.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi (TOCEK), Lefkoşa Türk Belediyesi'nin (LTB) Kadın Sığınma Evi açma yönündeki kararına destek belirtti.

TDP TOCEK, devletin Kadın Sığınma Evi açma görevini göz ardı etiğini savunarak, devletin bu görevi yerine getirmemesini eleştirdi.

Sosyal Riskleri Önleme Vakfı tarafından açılan ve 8 yıl boyunca gönüllü çabalarla yürütülen Kadın Sığınma Evi'nin kapanma noktasına gelmesinin ardından LTB'nin inisiyatif alarak komisyonun kadın sığınma evinin işleyiş ve fonksiyonlarına ilişkin yürüttüğü çalışmaları kısa sürede tamamlayarak Kadın Sığınma Evi açma yönünde karar almasını memnunlukla karşılayan TDP TOCEK’in açıklamasında "umarız LTB tarafından başlatılan bu önemli sürece, devletin yetkili tüm idari birimleri tarafından sahip çıkılır ve insan hakları bağlamında kadına yönelik şiddetin son bulması yönünde adım atılmış olur. Yetkili makamları bu çalışmaya destek olmaya çağırırken, TDP TOCEK olarak bizlerin de her türlü katkıyı vereceğimizin bilinmesini isteriz" denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.