1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Tecavüzcü cezaevine gönderildi
Tecavüzcü cezaevine gönderildi

Tecavüzcü cezaevine gönderildi

Mağusa’da kaldırım üzerinde yürüyen genç kıza saldıran ve cinsel tecavüzde bulunan zanlı Abdullah Yasin Can, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Gamze Baykur

Mağusa’da kaldırım üzerinde yürüyen Ukraynalı K.Y isimli kıza saldıran ve cinsel tecavüzde bulunan zanlı Abdullah Yasin Can, almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Cinsel tecavüz”, “Darp” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılan zanlı Can, tutuklu yargılanmak üzere 2 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Diş izleri zanlınınkiyle uyuştu

Meselenin tahkikat memuru Hasan Derman, zanlı Abdullah Yasin Can’ın 25 Ekim’ de arabasıyla Erdoğan Acar Caddesi’nde kaldırım üzerinde yürüyen baş harfleri K.Y olan Ukrayna uyruklu kızın yanında durduğunu ve kıza saldırarak kaldırımın üzerine yatırdığını belirtti. Zanlı Can’ın akabinde K.Y’nin giymekte olduğu çorap ile iç çamaşırını yırttığını belirten Derman, zanlının cinsel tecavüz suçu işlediğini ve kızın omzu ile sırtını ısırmak suretiyle de darp ettiğini açıkladı. Derman, DNA sonuçlarının henüz gelmediğini, ancak müştekinin omzunda ve sırtındaki diş izleri ile zanlının dişlerinin bire bir uyuştuğunu belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın henüz tamamlanmadığını belirten Derman, zanlının tahkikata etki etme olasılığının bulunmadığını açıkladı. 

Yargılanmaktan kaçabilir

Polis Memuru Hasan Derman, zanlının işlemiş olduğu “Cinsel tecavüz” suçunun çok ciddi bir suç olduğunu ve müebbet hapis gerektirdiğini belirtti. KKTC ve TC vatandaşlığı bulunan zanlının annesinin, babasının ve eşinin Türkiye’de bulunduğunu belirten Derman, zanlının yargılanmaktan kaçmak için yurt dışına kaçma olasılığının yüksek olduğunu dile getirdi. Derman, zanlının yargılanmaktan kaçmasını önlemek için hükümsüz tutuklu olarak 3 ayı geçmemek şartı ile cezaevine gönderilmesini talep etti.

Tutuklu yargılanacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, cinsel tecavüz suçunun en ağır suçlardan biri olduğunu ve müebbet hapis cezası öngörüldüğünü belirterek, ortada zanlı Abdullah Yasin Can’ın yargılanması neticesinde mahkûm olma olasılığını doğuran bir şahadet olduğunu ifade etti. Toroslu, ülkemizden gayri yasal yollardan çıkışın çok kolay ve TC’nin yargılanmak üzere zanlıları KKTC’ye iade etmediğinin de bir gerçek olduğuna dikkatleri çekti. Zanlının serbest kalması halinde böylesi ciddi bir suçtan yargılanmaktan kaçma olasılığının yüksek olduğuna bulgu yapan Toroslu, zanlının hükümsüz tutuklu olarak yargılanmak üzere 2 ayı geçmemek şartıyla cezaevine gönderilmesine emir verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.