1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TEL-SEN, Taçoy'dan soruşturma talep etti
TEL-SEN, Taçoy'dan soruşturma talep etti

TEL-SEN, Taçoy'dan soruşturma talep etti

TEL-SEN, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy'dan soruşturma talep etti.

A+A-

TEL-SEN'den yapılan açıklamada, "Telekomünikasyon Dairesi Müdürlüğü’nde mühendislerin performans değerlendirme belgelerinde oynama yapılarak birisine avantaj sağlandığı iddiasını sendika yönetim kurulumuzun gündeme getirmesiyle bu konuile ilgili kişilerin bireysel girişimleri sonrasında olay netlik kazanmış ve performans değerlendirme belgelerinde usulsüz olarak oynama olduğu ortaya çıkmıştır." denildi.

TEL-SEN Başkanı Tamay Soysan'ın açıklaması şöyle:

"Telekomünikasyon Dairesi Müdürlüğü’nde mühendislerin performans değerlendirme belgelerinde oynama yapılarak birisine avantaj sağlandığı iddiasını sendika yönetim kurulumuzun gündeme getirmesiyle bu konuile ilgili kişilerin bireysel girişimleri sonrasında olay netlik kazanmış ve performans değerlendirme belgelerinde usulsüz olarak oynama olduğu ortaya çıkmıştır.

Belgelerinde oynama tesbit eden bazı çalışanlar polise başvurmuş bazıları ise sendikamızdan kendilerine yardımcı olmamızı talep etmiştir.

Sendikamızın bu konu hakkında müdürlük ile yaptığı ikinci toplantıda performans değerlendirmelerinin orjinallerinin kayıp olduğu bilgimize getirilmiştir. Ancak sendikamıza son gelen bilgilere göre kayıp olduğu iddia edilen performans değerlendirme belgeleri Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarının yanındadır.

Tel-Sen Yönetim Kurulu örgütlü bulunduğu Telekomünikasyon Dairesi çatısı altında hiçbir çalışanın hakkının gasp edileceği bir uygulamayı kabul edemez. Sözkonusu olan performans değerlendirme belgeleri ile ilgili yaşanan durum sendikamızda böyle biz izlenim bırakmıştır. Birçok çalışanın hakkı ile oynanmış ve başkasına avantaj sağlanmaya çalışılmıştır. Evrakta sahteciliktir. En önemlisi ahlaksızlıktır. Bunu yapan ve/veya yapanların derhal ortaya çıkarılmaları konusunda gerekli girişimler sendikamız ve mağdur olanlar tarafından yapılmıştır.

‘Taçoy’dan Soruşturma Başlatmasını Talep Ediyoruz…’

Ancak konu elzem ve oldukça önemlidir . Örgütlü bulunduğumuz Telekomünikasyon Dairesi çalışanlarının tümü zan altında bırakılmaya çalışılmaktadır. Telekomünikasyon Dairesi ve Personel Dairesi Müdürlükleri ile Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı yanında ivedi olarak bizzat Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sn. Hasan Taçoy’un da yazılı olarak bilgilerine getirdiğimiz bu konuda derhal girişim başlatılmasını ve soruşturma açılmasını talep etmekteyiz."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.