1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Telekomünikasyon Dairesi özelleştiriliyor mu?
Telekomünikasyon Dairesi özelleştiriliyor mu?

Telekomünikasyon Dairesi özelleştiriliyor mu?

YKP, Meclis’te dün görüşülmeye başlanan 2016 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’yla hükümetin niyetini açık ve kapalı şekilde ortaya koyduğunu belirtti.

A+A-

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Meclis’te dün görüşülmeye başlanan 2016 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’yla hükümetin niyetini açık ve kapalı şekilde ortaya koyduğunu belirterek, “kaynak yaratma iddiasıyla yeni özelleştirmelere gideceğini, sağlık, eğitim gibi alanlarda yapacağı tasarruflarla bütçe açığını gidermeye çalışacağını görmenin mümkün olduğunu” savundu.

GKK, Polis ve Sivil Savunma Teşkilatı bütçelerinin komiteden oy birliğiyle geçmesini de eleştiren ve bütçede yatırım öngörülmeyen Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirileceğinin anlaşıldığını öne süren YKP, birçok sıkıntı içindeki medya sektörüne bulunacak çözümlerin
bağımsız habercilik yapmasını engellemeyecek formüller olmaması gerektiğini vurguladı.

YKP basın bürosundan yapılan açıklamada “Tüm basın yayın organlarının eşit yararlanabileceği, ucuz gazete kâğıdı sağlanması, vergi ve diğer mali konularda iyileştirmeler gibi alanlar yerine, direk mali yardım konusu, “yandaş medya” yaratma algısını da yaratmaktadır” denildi.

Hükümetin sağlık, tarım, doğal kaynaklar ve gıda konularını askeri konular kadar değerli görmediğini savunan YKP, gizli ajandasında Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesinin bulunduğunun görüldüğü değerlendirmesi yaptı.

YKP açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık personel sayısının artırılmasının öngörüldüğü kaydedilerek, bunun tasarrufla çeliştiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.