1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Teminata bağlandılar
Teminata bağlandılar

Teminata bağlandılar

Mağusa’da 7 farklı kişiden toplam 39 bin TL nakit parayı sahtekarlıkla temin eden zanlı Cemaliye Akyürek ile Selman Ekşi dün yeniden mahkemeye çıkarıldı….

A+A-

Gamze Pir Baykur

Mağusa’da 2015 ile 2016 yılları arasında 7 farklı kişiden toplam 39 bin TL nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiği gerekçesiyle tutuklanan Cemaliye Akyürek ve sahte belgeyi hazırlayan zanlı Selman Ekşi dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar. “Sahtekarlıkla para temini”, “Sahte evrak düzenleme” ve “Sahtelenmiş evrakı tedavüle sürme” suçlamalarıyla dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı Cemaliye Akyürek ve Selman Ekşi, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandılar.

Sahtekarlıkla temin edilen para 39 bin TL…

Meselenin tahkikat memuru Mehmet Emin Doğan, zanlı Cemaliye Akyürek’in 2015 ile 2016 yılları arasında bankada yüklü müktarda parası olduğunu söylemek suretiyle 7 farklı kişiden toplam 39 bin TL parayı sahtekarlıkla temin ettiğini belirtti.

Zanlı Akyürek’in, alacaklıların kendisini sıkıştırmaya başlamasından sonra zanlı Selman Ekşi ile temasa geçerek kendisine bir yazı hazırlamasını istediğini belirten Doğan, zanlı Ekşi’nin ise işlem tarihini 19 Eylül 2016 olan Türkiye İş Bankasında Cemaliye Akyürek adına bulunan 2 milyon 955 TL’nin “Kara para” yasası altında bloke edildiğini ancak bu blokenin 10 Ekim 2016 tarihinde kalkacağını ve bu parayı kullanabileceği yönünde bir belge düzenlediğini açıkladı.

Doğan, zanlı Ekşi’nin hazırlamış olduğu belgeyi, “Whatsapp” isimli programdan zanlı Akyürek’e gönderdiğini belirterek, zanlı Akyürek’in ise konu belgenin çıktısını alarak alacaklılardan birine verdiğini, diğer alacaklılara ise “Whatsapp” üzerinden gönderdiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Doğan, zanlı Akyürek ile Ekşi’nin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Tutuksuz yargılanacaklar…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı Cemaliye Akyürek ile Selman Ekşi’nin kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 3’er bin TL nakdi teminat ödemelerine ve 2’şer KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmelerine emir verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.