1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Tiyatro binası için verimli görüşme
Tiyatro binası için verimli görüşme

Tiyatro binası için verimli görüşme

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ile başkan yardımcısı Olgun Üstün’ü kabul etti.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) yetkilileri ile başta inşaatı yarım kalan tiyatro binası olmak üzere Arabahmet Bölgesi’nde süren yatırımların devamı adına son derece önemli bir görüşme gerçekleştirdi. 

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ile Başkan Yardımcısı Olgun Üstün’ün katıldığı görüşmede, LTB adına Projeler Şube Amiri Ali Güralp de hazır bulundu.

Harmancı: Uzun soluklu ortaklık herkese yarar sağlar

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın inşaatı duran tiyatro binası konusunda yaptığı çağrı ya istinaden yarım kalan tiyatro binasında incelemeler yapan Akpınar ve Üstün, yetkililerden de kapsamlı bilgiler aldı.

Başkan Harmancı, uzun soluklu bir ortaklığa gidilmesi halinde hem LTB’nin, hem de üniversitenin aktivitelerine ev sahipliği yapılabilecek bir prestij binasının hizmete girmesinin herkes için hayırlı olacağının altını çizdi.

Akpınar ve Üstün konuyla ilgilendiklerini açıkladılar

Tamamlanması halinde çok büyük bir değerin Lefkoşa’ya kazandırılacağının altını çizen Serhat Akpınar ve Olgun Üstün de, konuyla ilgilendiklerini, kendi içlerinde ivedi olarak detaylı bir çalışma başlatacaklarının altını çizerek, gereken iradeyi ortaya koyacaklarını belirttiler.

gau-2.jpg

Arabahmet Bölgesi’ndeki yatırımlar sürüyor

LTB Binası’nda devam eden görüşmede Başkan Mehmet Harmancı, Arabahmet Bölgesi’ndeki yatırımlarla ilgili açıklamalarda da bulundu.  Bölgedeki elişimin kendilerini memnun ettiğini, bu süreç içinde sırada Kadın Dayanışma Evi’nin hizmete girmesi olduğunu aktaran Mehmet Harmancı, ara bölgede iki toplumlu ortak projeler konusunda da yeni gelişmeler yaşandığını, bu yönde de adım atmaya hazırlandıklarını ifade etti.

Görüşmede protokol de imzalandı

Bölgede bulunan boş arazinin kiralanmasını öngören protokol de dünkü görüşme içerisinde imzalandı. İlgili araziye GAÜ’nün kafe yapmasını öngören protokol 1 yıllık kiralamayı kapsarken, sürenin dolmasının ardından da prensipte uyum içinde çalışılması kararı verildi. Protokole LTB adına Başkan Mehmet Harmancı, GAÜ adına ise Kurucu Rektör ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar imza koydu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.