1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Trafik Dairesi müdürü atanıyor...
Trafik Dairesi müdürü atanıyor...

Trafik Dairesi müdürü atanıyor...

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, trafik kurallarının can güvenliğini sağlamak için konulduğunu hatırlatarak, halkı kurallara uymaya çağırdı.

A+A-

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, trafik kurallarının can güvenliğini sağlamak için konulduğunu hatırlatarak, halkı kurallara uymaya çağırdı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Dürüst, bugün, Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) yetkilileri ile bir araya geldi.

“Trafik canavarı” ile savaşacaklarını ifade eden Dürüst, önümüzdeki hafta trafik kazalarının önlenmesi amacı ile bir çalışma programı belirleyeceklerini kaydederek Dernek’le işbirliği içerisinde olmak istediklerini belirtti.

Dürüst, trafik eğitimi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı, altyapı konusunda ise İçişleri Bakanlığı ile birlikte hareket etmeyi amaçlandığını söyledi.

“Halka çağrım trafik kurallarına uymalarıdır. Bunlara uyulursa her gün bir kaybın yaşanmasına engel oluruz” diye konuşan Dürüst, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde, Trafik Dairesi kurulduğunu hatırlatarak “Önümüzdeki hafta içerisinde Trafik Dairesi’nin müdürünü de atamış oluruz” şeklinde konuştu.

Amaçlarının topluma hak ettikleri yaşam standardını sağlamak olduğunu belirten Dürüst, trafikteki can güvenliğini sağlamak için çalışacaklarını anlattı.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı ise trafikle ilgili tüm birimlerin tek çatı altında toplanmasının önemine vurgu yaptı.

Avcı, “Tek elden yönetilmesi en doğrusuydu. İradenin tek olması doğru bir karardır ve dünyada olan sistemdir. Sizde ve ekibinizde bu irade zaten vardır” dedi.

Mehmet Avcı, ulaşımın güvenlikli olmasının vazgeçilmez olduğunu da kaydederek, Bakan Dürüst’ün insana ve insan yaşamına ne denli değer verdiğini, Eğitim Bakanlığı görevinde bulunduğu süre içerisinde ortaya koyduğunu, Dürüst’ün yeni Bakanlık görevinde de aynı başarıyı ve vizyonu ortaya koyacağından hiçbir şüphelerinin olmadığını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.