1. HABERLER

  2. RUM BASINI

  3. Türk malı üzerinde oturan Rumlar, yeni kira sözleşmesini imzalamaktan kaçıyor!
Türk malı üzerinde oturan Rumlar, yeni kira sözleşmesini imzalamaktan kaçıyor!

Türk malı üzerinde oturan Rumlar, yeni kira sözleşmesini imzalamaktan kaçıyor!

Güney Kıbrıs’taki Kıbrıs Türk malı üzerine inşa edilen evlerde (sitelerde) ikamet eden Kıbrıslı Rumların, yeni kira sözleşmelerini imzalamaktan kaçındığı belirtildi.

A+A-

Simerini gazetesi, Rum Tapu Dairesi tarafından imzalanması yönünde çağrı yapılan yeni kira sözleşmelerinin, Kıbrıslı Rum göçmenlerde endişe ve çekincelere neden olduğunu yazdı.

Gazete yeni kira sözleşmesine imza atan Rum göçmenlerin gazeteyi aradığını ve bu imzanın gerek kendileri gerekse aileleri için muhtemel olumsuz sonuçlara neden olacağı şeklindeki endişelerini dile getirdiğini yazdı.

Yeni kira sözleşmesini imzalamayı ret eden Rumların ise sözleşmenin içeriği konusunda ilgili birimlerden izahat beklediğini yazan gazete, kira sözleşmesi konusunda ilgili bir kaynaktan bilgi aldıklarını belirtti.

Habere göre söz konusu aynı kaynak, tapu verilmesinin mümkün olmadığı durumlarda kira sözleşmesi verildiğini bu siyasetin yıllardır uygulanmakta olduğunu anımsattı.

Aynı kaynak ayrıca yeni kira sözleşmelerinin, göçmenlerin faydasına olduğunu, bunu çocuklarına da devretme, bir banka kurumunun kabul etmesi durumunda da ipotek göstererek kredi alma hakkına da sahip olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.