1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Türkiye'de 2017 “Kuzey Kıbrıs Yılı” olacak
Türkiye'de 2017 “Kuzey Kıbrıs Yılı” olacak

Türkiye'de 2017 “Kuzey Kıbrıs Yılı” olacak

Ankara’da bulunan Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i ziyaret etti.

A+A-

Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in, Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun yaptığı Türkiye’de 2017 yılının “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilmesi önerisine olumlu yanıt verdiği belirtildi.

Ankara’da bulunan Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i ziyaret etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, görüşmede Bakan Sucuoğlu’na KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut, Bakanlık Müsteşarı Kemal Deniz Dana, KITSAB ve KITOB temsilcileri eşlik etti.

Türkiye Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde yer alan görüşmede Kuzey Kıbrıs’ın lokomotif sektörü turizm alanında yapılabilecek iş birliği seçenekleri görüşüldü. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

“RUSYA KRİZİ DOLAYLI OLARAK KKTC TURİZMİNİ DE ETKİLEDİ”

Bakan Sucuoğlu, KKTC ekonomisinin en önemli ve öncelikli sektörleri arasında yer alan turizm sektörünün her zaman desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, Türkiye’de yaşanan Rusya krizinin dolaylı olarak KKTC turizmini de etkilediğini belirtti.

Sucuoğlu, Türkiye’de tanıtım faaliyetlerini artırdıklarını söyleyerek, özellikle kültürel değerlerin ön planda olduğu bir turizm politikası sürdürdüklerini ifade etti.

Sucuoğlu, Türkiye’de 2017 yılının “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilmesinin iki ülke kültürünün kaynaşması açsından önemli olduğunu da vurguladı.

1452259351.jpg

TÜRKEŞ: “HER ZAMAN KKTC HALKININ YANINDAYIZ”

Türkiye Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ise yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KKTC’nin kendisi açısından çok önemli bir yer olduğunu söyledi.

Türkeş, Türkiye’nin her zaman KKTC halkının yanında olduğunu belirterek, iş birliği çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Türkeş, Bakan Sucuoğlu’nun yaptığı Türkiye’de 2017 yılının “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilmesi önerisine olumlu yanıt vererek her türlü desteği vermeye de hazır olduklarını söyledi.

Görüşmenin ardından karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.