1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Tutuksuz yargılanacaklar
Tutuksuz yargılanacaklar

Tutuksuz yargılanacaklar

Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni dolandırdıkları iddia edilen DAÜ Gazi Antep ve İstanbul Öğrenci Temsilcisi zanlı Hakan Çayırgan ile DAÜ personeli zanlı Timur Ercan Bodi dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Gamze Pir Baykur

Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni 57 bin 914 TL dolandırdıkları ve 106 bin 786 TL dolandırmaya teşebbüs ettikleri iddiasıyla tutuklanan DAÜ Gazi Antep Öğrenci Temsilcisi Hakan Çayırgan ile Timur Ercan Bodi dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Resmi evrak sahteleme”, “Sahtelenmiş resmi evrağı tedavüle sürme”, “Sahtekarlıkla para temini” ve “Suç işlemeye teşebbüs” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Çayırgan ile Bodi, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandılar.

Zanlılar aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı…

Meslenin tahkikat memuru Gökhan Yıldırım, DAÜ iç murakıpları tarafından yapılan denetimlerde, DAÜ’nün Gazi Antep – İstanbul Öğrenci Temsilciliği yapan ve DAÜ’ye kayıt için öğrenci yönlendiren zanlı Hakan Çayırgan’ın 2014-2015 yılları içerisinde çeşitli tarihlerde DAÜ personeli olan zanlı Timur Ercan Bodi’ye gönderdiği maillerde zanlı Bodi’nin değişiklik yaparak sahtelediğini ve sahtelenmiş evrakları DAÜ’ye ibraz ederek tedavüle sürdüğünü bunun karşılığında ise 2014 yılı için 57 bin 914 TL’yi sahtekarlıkla temin ettiklerini, 2015 yılı için de yine ayni yöntemle 106 bin 786 TL parayı temin etmeye teşebbüs ettikleri yönünde bulguya vararak polise şikayette bulunduklarını anımsattı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Yıldırım, zanlıların bu aşamada tutuklu kalmalarını gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını söyleyerek zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandılar…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı Hakan Çayırgan ile Timur Ercan Bodi’nin kimlik, pasaort ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, TC vantaşı olan ve KKTC’de yerleşik olmayan zanlı Çayırgan’ın 40 bin TL nakdi teminat ödemesine, haftada bir gün ispatı vücutta bulunmasına emir verirken, zanlı Bodi’nin ise 5 bin TL nakdi teminat ödemesine emir verdi. Soyer, ayrıca zanlı Çayırgan ile Bodi lehine de 1’er KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.