1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. UBP-DP hükümetinde atamalar hızını kesmiyor...
UBP-DP hükümetinde atamalar hızını kesmiyor...

UBP-DP hükümetinde atamalar hızını kesmiyor...

Kamudaki üst kademe yöneticiliklerine ilişkin görevden alma ve atama kararnamelerinin Resmi Gazete’de yayımlanmasına devam ediliyor.

A+A-

Kamudaki üst kademe yöneticiliklerine ilişkin görevden alma ve atama kararnamelerinin Resmi Gazete’de yayımlanmasına devam ediliyor.

Buna göre, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Hasan Alicik görevden alınıp, yerine,bugüne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı olan Gürkan Kara; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı’na ise Süleyman Göktaş getirildi.

İçişleri Bakanlığı Müdürü Hayati Sarper Özdoğa görevden alınıp, yerine Hüseyin Amcaoğlu; Turizm Planlama Dairesi Müdürü Bora Turgut Muslu görevden alınıp, yerine Hakan Ataöv atandı.

Turizm ve Çevre Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Arif Sonuç görevden alınıp yerine Kazım Türkan; Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Süleyman Mert görevden alınıp, yerine Arif Sonuç görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Vechi Cezaroğlu görevden alınıp, yerine, bugüne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Muslu Akgüney atandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’ne ise Özden Keser getirildi.

Kazım Türkan ile Arif Sonuç’un atamaları 17 Mayıs itibarıyla, diğer atamalar ise 23 Mayıs’tan itibaren geçerli oldu.  

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE HABERLEŞME KURUMU’NA ATAMA

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’na yönelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ataması da resmi gazetede yayımlandı.

Bakanlar Kurulu, görev süresi dolan Okan Donangil’in yeniden, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olmasına karar verdi.

Sosyal Sigortalar İdare Meclisi Başkanı Hasan Alicik de görevden alınarak yerine Süleyman Göktaş getirildi.

BİLGİ VE DEĞERLENDİRME KURULU’NA YENİ ÜYE ATAMASI

Bakanlar Kurulu ayrıca, Bilgi ve Değerlendirme Kurulu’na da üye atadı.

Bilgi Edinme Hakkı Yasası uyarınca, Bilgi ve Değerlendirme Kurulu’na üye olarak atanan Alpay Afşaroğlu’nun yerine Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu’nun, İbrahim Avkıran yerine ise, Başbakanlık Hukuk ve Siyasi İşler Müdürü İlkan Varol’un atanmasına karar verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.