1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. UBP’de huzursuzluk
UBP’de huzursuzluk

UBP’de huzursuzluk

UBP’nin yeni transferlerine UBP vekillerinden eleştiri

A+A-

UBP’li vekiller, DP-UG’den istifa eden ve UBP’ye geçmek isteyen vekillerin transferi konusunda gazetemize konuştular. UBP’de bu konuda ciddi huzursuzluk olduğu ancak UBP’lilerin parti disiplini gereği parti kararına uymak zorunda kaldığı belirtiliyor. Parti içinde bu konuda çok tartışmaların olduğu, sıkıntılı bir dönem yaşandığı ve 3 vekilin az bir farkla partiye geçmeleri kararına varıldığını söylediler. İstifa eden vekillerin partiye katılımına karşı olduğunu açıklayan UBP İskele Milletvekili ve eski genel sekreter Nazım Çavuşoğlu, gazetemize bugün konuşacağını söyledi.

“YALPALAMAK DEĞİL, DİK DURUŞ OLMALI”

UBP’li vekillerden Ersin Tatar, “Başkan ağırlığını koydu ve DP-UG’den ayrılan vekiller UBP’ye alındı” derken; UBP’li kadın vekil İzlem Gürçağ, “Parti kararına ben de saygı duyuyorum ama inandığım felsefe yalpalamak değil, dik duruştur” dedi. Erdal Özcenk ise, “Partiye gelip gelmemeleri konusunda çok tartışmalar oldu. Sonuçta da az bir farkla gelmeleri konusunda karar çıktı” derken; Dursun Oğuzda , “Hem grupta hem de GYK da bu konu çok tartışıldı, daha sonra oylandı ve çıkan karara saygı duyulması lazım” dedi.

Rana SARRO

UBP vekilleri, UG’den istifa eden ve UBP’ye geçmek isteyen vekillerin transferi konusunda gazetemize konuştular. Parti içinde bu konuda çok tartışmaların olduğunu, sıkıntılı bir dönem yaşandığını ve az bir farkla partiye geçmeleri kararına varıldığını söylediler.

UBP vekillerinden Ersin Tatar, “Başkan ağırlığını koydu ve DP-UG’den ayrılan vekiller UBP’ye alındı” derken; UBP’li kadın vekil İzlem Gürçağ, “Parti kararına ben de saygı duyuyorum ama inandığım felsefe yalpalamak değil, dik duruştur” dedi.

Erdal Özcenk ise, “Partiye gelip gelmemeleri konusunda çok tartışmalar oldu. Sonuçta da az bir farkla gelmeleri konusunda karar çıktı” derken; Dursun Oğuz da, “Hem grupta hem de GYK da bu konu çok tartışıldı, daha sonra oylandı ve çıkan karara saygı duyulması lazım” dedi.

UBP’de bu konuda ciddi huzursuzluk olduğu ancak UBP’lilerin parti disiplini gereği parti kararına uymak zorunda kaldığı belirtiliyor. İstifa eden vekillerin partiye katılımına karşı olduğunu açıklayan UBP İskele Milletvekili ve eski genel sekreter Nazım Çavuşoğlu ise, gazetemize bugün konuşacağını söyledi.

UBP’li vekiller transferler konusunda ne dedi?


ERSİN TATAR: UBP’DEN DEĞİL, UG’DEN SEÇİLMİŞLERDİR

“Başkan ağırlığını koydu ve DP-UG’den ayrılan vekiller UBP’ye alındı. Benim tek söyleyeceğim önümüze bakmamız ve partiyi güçlendirmemiz lazım. Bu olayı daha fazla tartışmanın gereği yok. Bu insanlar gelmiştir, günün sonunda UBP içerisindeki demokrasi sınavından da geçeceklerdir. Şuanda partiye geldiler ama UBP’den değil, UG’den seçilmişlerdir. UBP’den seçilene kadar herhangi bir yetkili makama gelemezler. Genel Başkan’ın bu yönde sözü vardır. Seçimlerde aday olabilmeleri için delegenin huzurunda sıralamaya, ondan sonra da halkoyuna gideceklerdir. Biz şuanda bu tartışmaları unutup önümüze bakmamız lazım. Partiyi daha fazla güçlendirmenin çalışmalarını yapmamız lazım.”


İZLEM GÜRÇAĞ: YALPALAMAK DEĞİL, DİK DURUŞ

Sadece siyasi alanda değil, yaşamımızın her alanında katıksız inandığım ve savunduğum bir felsefe vardır ki, o da dik duruştur. Her zaman için dik duruş, insanın güvenini, iradesini ve sağlamlığını ifade eden bir felsefedir. Bu doğrultuda da insanların özgür iradesine de saygı duyuyorum. Elbette ki, herkes kendi özgür iradesi doğrultusunda hareket etme özgürlüğüne sahiptir, ama inanmış olduğum felsefe her zaman için dik duruştur. Transferler konusundaki felsefemi izahımdan gayet net anlamışsınızdır. Fakat takdir edersiniz ki, partinin genel yönetim kurulu, parti meclisi, parti grubu gibi yetkili kurulları vardır. Yetkili kurullarında alınan karara saygı duymak durumundayız. Alınan karara ben de saygı duyuyorum ama inandığım felsefe yalpalamak değil, dik duruştur.


ERDAL ÖZCENK: AZ BİR FARKLA GELMELERİ KARARI ÇIKTI

“Partiye gelip gelmemeleri konusunda çok tartışmalar oldu. Sonuçta da az bir farkla gelmeleri konusunda karar çıktı. Beni tabandan arayan çok sayıda insan oldu. Ama bu arayanların yarısı gelmeleri yarısı ise gelmemeleri konusunda görüş belirttiler. Katılmama kararı olması halinde katılmalarını isteyenlerin katılmaları halinde de katılmamalarını isteyenlerin rahatsızlık duyacağı bir durum söz konusuydu. Önemli olan bundan sonraki seçimlerde, vekil transferlerinin yasaklanması için karar alınmasıdır. Bugüne kadar olan oldu, bundan sonrası için gerekli önlemleri almamız gerektiği düşüncesindeyim.”


DURSUN OĞUZ: PARTİ KARARINA SAYGI DUYULMASI LAZIM

“Hem grupta hem de GYK da bu konu çok tartışıldı, daha sonra oylandı ve çıkan karara saygı duyulması lazım. En demokratik şekilde herkes fikrini söyledi. Parti içinde ikilik olduğu yönünden bir şey yok. Bu bence diğer partilerin özellikle yıpratma yönünde yaptıkları bir olaydır. İlçe başkanlarının da görüşleri alındı ve ona göre karar çıktı. Ama parti içinde karşı çıkanlar olmadı mı, oldu. Ancak parti kararına herkesin saygı duyması, bu kararın arkasında duyması lazım.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum