1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Uçanok: "Gidin gebertin diye bir sözüm olmadı"
Uçanok: "Gidin gebertin diye bir sözüm olmadı"

Uçanok: "Gidin gebertin diye bir sözüm olmadı"

Mağusa’da 2015 yılı içerisinde Uçanok grubu ile Felek grubu arasında çıkan olaylarla ilgili olarak Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan “Uçanok Grubu”nun duruşmasına dün devam edildi…

A+A-

Gamze Pir Baykur

Mağusa’da 20 Ağustos 2015 tarihinde Felek grubu ile Uçanok grubu arasında Mağusa Kaza Mahkemesi önünde meydana gelen olaylardan dolayı Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam edilen sanık Ali Osman Uçanok, Abbas Uçanok, Hüseyin Özsaitoğlu, Kamil Uçanok, Mehmet Akdemir ve Cevat Beyazyüz’ün duruşmasına dün de devam edildi. İddia Makamı’nın tanıklarını bitirmesi ve davayı kapatmasının ardından, dünkü oturumda Avukat Emre Kadri müvekkili olan sanık Ali Osman Uçanok’u dinletti. Sanık kürsüsünden yeminsiz şahadet veren sanık Ali Osman Uçanok olayları anlattı.

Uçanok: “Şiddetten yana değilim…”

Sanık Ali Osman Uçanok, 20 Ağustos 2015 tarihinde yeğeni Kamil Uçanok ile mahkemeye geldiğini ve Ağır Ceza Mahkemesi salonuna çıktıklarını söyleyerek, yargılanan sanık Özcan Hangün, Cüneyt Arık, Akif Uygur ve Ömer Satıağalar’dan şikayetçi olduğunu anlattı. Davanın ertelenmesinin ardından yeğeni Kamil Uçanok ile birlikte mahkeme salonundan çıktığını söyleyen Uçanok, mahkemenin önündeyken ileride bağırma sesleri duyduğunu ve orada bulunan polislere seslendiğini anlattı. Uçanok, “Olayların başlaması için benim hiç bir el işaretim olmadı. Böyle bir planım da olmadı. ‘Gidin gebertin’ diye bir sözüm de olmadı” diyerek, kimseye de gelip kendisine mahkemede destek olmasını söylemediğini beyan etti. Şiddetten yana olmadığını ve hiç bir zaman da olmayacağını söyleyen Uçanok, mahkemenin adaletine güvendiğini ve suçsuz olduğunu ifade etti.

Duruşma bugün de devam edecek…

Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, duruşmaya devam etmek üzere davayı bugüne tehir etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.