1. HABERLER

  2. SPOR

  3. UEFA Avrupa Ligi'nde rövanş maçları tamamlandı
UEFA Avrupa Ligi'nde rövanş maçları tamamlandı

UEFA Avrupa Ligi'nde rövanş maçları tamamlandı

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki 2 numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde, üçüncü ön eleme turu rövanş maçları tamamlandı.

A+A-

Üçüncü ön eleme turunda dün ve bugün oynanan 29 karşılaşma sonucunda  bir üst tura yükselen takımlar belli oldu.

Turnuvada, Türkiye'yi temsil eden Osmanlıspor ile Medipol  Başakşehir'in yanı sıra Slovan Liberec, Göteborg, Krasnodar, AEK Larnaka,  Midtjylland, Panathinaikos, AZ Alkmaar, Beitar, Lokomotiva Zagreb, Gebele,  Shkendija, Arouca, Sonderjyske, Austria Wien, Maccabi Tel Aviv, Grasshoppers,  Vojvodina, Saint-Etienne, Brondby, Maribor, Gent, Hajduk Split, Sassuolo, Genk,  West Ham United, Slavia Prag ve Rapid Wien play-off turuna yükseldi.

Play-off turuna yükselen 29 ekip, UEFA Şampiyonlar Ligi'nden elenen,  aralarında Fenerbahçe'nin de bulunduğu 15 takım ile beraber UEFA Avrupa Ligi'nde  gruplara kalabilmek için mücadele edecek.

Avrupa Ligi'nde play-off turu karşılaşmaları 18 ve 25 Ağustos  tarihlerinde oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçlarında alınan skorlar  şöyle:

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Admira Wacker (Avusturya): 2-0 (Dün  oynandı)

HJK Helsinki (Finlandiya) - Göteborg (İsveç): 0-2

Nomme Kalju (Estonya) - Osmanlıspor (Türkiye): 0-2

 Midtjylland (Danimarka) - Videoton (Macaristan): 1-1

Spartak Moskova (Rusya) - AEK Larnaka (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-1

Spartak Trnava (Slovakya) - Austria Wien (Avusturya): 0-1  (Penaltılarla 4-5)

Krasnodar (Rusya) - Birkirkara (Malta): 3-1

PAS Giannina (Yunanistan) - AZ Alkmaar (Hollanda): 1-2

Vorskla (Ukrayna) - Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan): 2-3

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Grasshoppers (İsviçre): 3-3

AIK (İsveç) - Panathinaikos (Yunanistan): 0-2

Beitar (İsrail) - Jelgava (Letonya): 3-0

 Arouca (Portekiz) - Heracles (Hollanda): 0-0

Gebele (Azerbaycan) - Lille (Fransa): 1-0

Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti) - Shkendija (Makedonya): 1-0

Sonderjyske (Danimarka) - Zaglebie Lubin (Polonya): 1-1

 Maccabi Tel Aviv (İsrail) - Pandurii (Romanya): 2-1

AEK (Yunanistan) - Saint Etienne (Fransa): 0-1

Maribor (Slovenya) - Aberdeen (İskoçya): 1-0

Brondby (Danimarka) - Hertha Berlin (Almanya): 3-1

Viitorul (Romanya) - Gent (Belçika): 0-0

Rijeka (Hırvatistan) - Medipol Başakşehir (Türkiye): 2-2

Sassuolo (İtalya) - Luzern (İsviçre): 3-0

Hajduk Split (Hırvatistan) - Oleksandriya (Ukrayna): 3-1

Cork City (İrlanda Cumhuriyeti) - Genk (Belçika): 1-2

 West Ham United (İngiltere) - Domzale (Slovenya): 3-0

Rio Ave (Portekiz) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 1-1

Rapid Wien (Avusturya) - Torpedo Zhodino (Belarus): 3-0

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.