1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Üreticiler ödendi
Üreticiler ödendi

Üreticiler ödendi

Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı, LSD aşısı etkileri ile meydana gelen hayvan ölümleri, hayvan düşükleri, doğum esnasında oluşan buzağı ölümleri ile dalında kalan narenciye ürünü itirazları çerçevesindeki ödemelerin bugün gerçekleştirildiğini duyurdu.

A+A-

Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı, LSD aşısı etkileri ile meydana gelen hayvan ölümleri, LSD hastalığından dolayı büyükbaş hayvan düşükleri, büyükbaş hayvanlarda doğum esnasında oluşan buzağı ölümleri ile dalında kalan narenciye ürünü itirazları çerçevesindeki ödemelerin bugün gerçekleştirildiğini duyurdu. Öte yandan Bakanlık’tan yapılan açıklamada yağışların etkisiyle zarar gören patates ürünü ödemeleri için çalışmaların son aşamaya geldiği ve ödemelerin önümüzdeki hafta içinde yapılacağı açıklandı.

LSD HASTALIĞI ÇERÇEVESİNDEKİ ÖDEMELER

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, LSD hastalığına karşı yürütülen aşı kampanyasının etkileri ile 2015 Mart ayı içerisinde oluşan 84 büyükbaş hayvan ölümü için toplam 40 üreticiye 296.250 TL ödeme yapılırken, Mart 2015’te LSD hastalığından dolayı büyükbaş hayvanlarda meydana gelen toplam 89 düşük vakası için 52 üreticiye 30.600 TL ödeme gerçekleştirildi.

BUZAĞI ÖLÜMLERİ

Bakanlık açıklamasında 2015 Mart ayında büyükbaş hayvanlarda doğum esnasında oluşan buzağı ölümleri çerçevesinde 89 vaka için 52 üreticiye toplam 30.600 TL ödendiği ifade edildi.

NARENCİYE

2014 yılı Haziran ayında Akdeniz meyve sineği zararlısının etkisiyle hasat edilemeyen narenciye ürününe yapılan ödeme sonuçlarına itiraz eden veya eksik belgelerini tamamlayan 49 üreticiye 273.3 hükümet dönümü valensiya bahçesindeki 1206 ton ürün için toplam 287.908.38 TL ödeme gerçekleştirildi.

PATATES ZARARI İÇİN ÖDEMELER ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA

Öte yandan açıklamada yağışlardan dolayı zarar gören patates ürünü ödemeleri için de çalışmaların son aşamaya geldiği ve ödemenin önümüzdeki hafta gerçekleştirileceği belirtildi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.