1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Üstel’den Özgürgün’e çağrı
Üstel’den Özgürgün’e çağrı

Üstel’den Özgürgün’e çağrı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanlığı’na aday olan Girne Milletvekili Ünal Üstel, UBP’deki üyeliklerin tartışmalı ve gayrı yasal olduğunu savunarak, Genel Başkan Hüseyin Özgürgün’e “tabandan gelen sese kulak veriniz” çağrısı yaptı.

A+A-

Ulusal Birlik Partisi  (UBP) Genel Başkanlığı’na aday olan Girne Milletvekili Ünal Üstel,  UBP’deki üyeliklerin tartışmalı ve gayrı yasal olduğunu savunarak,  Genel Başkan Hüseyin Özgürgün’e “tabandan gelen sese kulak veriniz” çağrısı yaptı.

Yazılı açıklama yapan Ünal Üstel, tüm ilçelerden UBP üyesi olmak için talepler olmasına rağmen, bunların dikkate alınmayarak, daha önceden belirlenmiş kişilerin üye yazılmasının rahatsızlık yarattığını iddia etti.

Üstel,  “Bu partinin en kıdemli milletvekillerinden biri olarak, bir ağabey olarak Genel Başkandan, tabandan gelen sese kulak vermesini diliyorum” dedi.

“KKTC’de yıllarca iktidar partisi olan, ülkenin en büyük ve en geniş tabanlı siyasal oluşumu Ulusal Birlik Partisi’nde bu tür anti-demokratik uygulamaların olamayacağını”  belirten  Üstel bunu kabul etmeyeceklerini, takipçisi olacaklarını ifade etti.

Üstel,  UBP Parti Tüzüğü’nde yapılan değişiklik kararının ardından, farklı yapılaşma çalışmalarına girildiğini öne sürüp bunun tabanda büyük rahatsızlık yarattığını, bu konunun ziyaret ettiği tüm bölgelerde kendisine sorulduğunu anlattı.

Tüzük değişikliği sırasında parti yönetiminin keyfi kararlar aldığını, aday olacağını açıklayan 2 Genel Yönetim Kurulu üyesinin görevden alındıklarını, tüzük çalışmalarıyla ilgili  bilgilendirme çalışmalarının gizlendiğini ileri süren Üstel,  UBP Tüzüğü gereği Parti Meclisi’nin ayda bir kez toplanması gerektiğini ama uzun süredir toplanmadığını söyledi. Üstel, Parti Meclisi’ni yok sayarak Genel Yönetim Kurulu’nda kararlar almanın yanlış olduğunu belirtti.

UBP Genel Başkanı’nın  aday olanlara basın üzerinden eleştiri ve gönderme yapmasının  son derece yanlış ve yakışıksız olduğunu dile getiren Üstel şunları ifade etti:

“Üzülerek söylüyorum ki, Sayın Özgürgün bir Genel Başkan olarak gereğini yapamamış, partide ötekileştirme stratejisi uygulamak isterken kamplaşmalara yol açmıştır. Bu partinin en kıdemli milletvekillerinden biri olarak, bir ağabey olarak Genel Başkanlığa aday olurken, Özgürgün’ün de tabandan gelen sese kulak vermesini, Ulusal Birlik Partisi’nin geleceği için bu kurultayın eşit haklara dayalı olarak demokrasi şöleni şeklinde yapılmasını talep ediyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.