1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “Uyuşturucu İle Mücadele Projesi” eğitim programının ilk etabı tamamlandı
“Uyuşturucu İle Mücadele Projesi” eğitim programının ilk etabı tamamlandı

“Uyuşturucu İle Mücadele Projesi” eğitim programının ilk etabı tamamlandı

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, okul idarecilerine, kaymakamlık temsilcilerine ve rehber öğretmenlere yönelik verilen eğitim programının ilk etabı 30 Kasım - 4 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi.

A+A-

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Eğitimi Projesini” hayata geçirmek amacıyla verilen eğitim programının ilk etabı tamamlandı.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, okul idarecilerine, kaymakamlık temsilcilerine ve rehber öğretmenlere yönelik verilen eğitim programının ilk etabı 30 Kasım - 4 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2008 yılında geliştirilen ve Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylanan “Riskler ve baş etme becerileri” projesinde görev alan eğitmenler tarafından verilen eğitimler şöyle:

“30 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında Lefkoşa’da 87, Gazimağusa’da 72, Girne’de 86, İskele’de 40 ve Güzelyurt’ta 43 olmak üzere toplam 328 okul müdürü, müdür muavini, Milli Eğitim Bakanlığı denetmenleri, kaymakam ve kaymakamlık temsilcilerine yönelik Yönetici Eğitimi, 1-4 Aralık tarihleri arasında ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen 93 rehber öğretmene Eğitici Eğitimi ve 17 sınıf öğretmenine de Bilgilendirme Eğitimi.”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen Şehit Ertuğrul ilkokulu 4 sınıf öğrencilerine, Demokrasi Ortaokulu 6’ıncı sınıf öğrencilerine ve Atatürk Meslek Lisesi 9’uncu sınıf öğrencileri ile velilerine yönelik örnek uygulamalı eğitim de verildi.

Proje kapsamında eğitim alan toplam 110 öğretmene de, 4 Aralık tarihinde Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığında düzenlenen törenle eğitmen sertifikaları takdim edildi.

Açıklamada, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen projede, kısa, orta ve uzun vadeli planlama yapıldığı ve eğitimlere müteakip kısa vadeli hedefe ulaşıldığı belirtildi.

Açıklamada, projenin; eğitimi alan öğretmenlerin okullarda öğrencilere yönelik uygulamalı olarak “Uyuşturucu ile mücadele, Riskler ve baş etme becerileri” konusundaki eğitimleriyle Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde devam edeceği kaydedildi.

Öte yandan Çanakkale Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çanakkale Sanat Tiyatrosu da uyuşturucu ile mücadele konusuna vurgu yapan “Günlük” isimli tiyatro eserini 3 ilçede 5 merkezde sahneledi.

Çanakkale Sanat Tiyatrosu Yönetmeni Abdulkadir Katra tarafından yazılıp yönetilen oyunun her gösterimde salonlar tamamen doldu. Halk tarafından büyük ilgiyle karşılanan ve toplam 10 kez sergilenen oyun sabah 10.00 - 12.00 saatleri arası öğrencilere, 19.00 - 21.00 saatleri arasında ise öğretmenler, veliler ve vatandaşlara sahnelendi.

Oyunu, Lefkoşa’da 700 öğrenci 656 veliye, Gazimağusa’da 920 öğrenci, 780 veliye, Girne’de 696 öğrenci 650 veliye, İskele’de 900 öğrenci ve 850 veliye, Güzelyurt'ta da 487 öğrenci ve 400 veliye olmak üzere toplam 7 bin 39 kişi izledi.

1449497985.jpg

1449498019.jpg

1449498021.jpg

1449497987.jpg

1449498022.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.