1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Uyuşturucu suçu ilk sırada
Uyuşturucu suçu ilk sırada

Uyuşturucu suçu ilk sırada

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, 2015-2016 Adli Yılı’nın ilk oturumunu dün gerçekleştirdi. Oturumun açılışında konuşan Lefkoşa Polis Müdürü Ömer Tazeoğlu, Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem ve Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil ortak bir noktada buluştu .

A+A-

Yeni Adli Yılın başlaması ile birlikte Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi dün 2015-2016 yılının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Ağır ceza gündeminin ilk sırasında uyuşturucu davalarının yer alması dikkat çekerken, 30 dava görüşülmeye hazır. Yeni adli yılda dün sırasıyla Lefkoşa Polis Müdürü Ömer Tazeoğlu ve Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem Ağır Ceza heyetini bilgilendirdi.   

Devrim DEMİR

Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti huzurunda, Kıdemli Savcı Ahmet Varol, Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil ve Savcı Aliye Özçınar da hazır bulundu.

Tazeoğlu ve Bilmem açılışta bilgi verdi

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin ilk oturumunda Lefkoşa Polis Müdürü Ömer Tazeoğlu,  Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem ve Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil kısa bir bilgilendirme yaptı.
Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil, Ağır Ceza gündeminde görüşülmeye hazır 30 davanın mevcut olduğunu söyledi. Heyet huzurunda yeminli ifade veren Lefkoşa Polis Müdürü Ömer Tazeoğlu, 1 Ocak-16 Eylül tarihleri arasında 515 cürüm suçu, 507 kabahat, 3 Bin 907 trafik suçu işlendiğine dair ifade verdi.

Metin Bilmem: Cezaevinde 308 tutuklu var

Mahkemede ifade veren bir diğer isim Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem oldu. Bilmem cezaevinde şuan 308 tutuklu olduğunu, 1 kişinin ise Türkiye’ye iadesinin beklendiğini söyledi. Bilmem, Lefkoşa’da davasını bekleyen 16 hükümsüz tutuklunun olduğunu ve şuan davalarının alt mahkemede başladığını söyledi.

40 hükümsüz tutuklu Mağusa’dan

Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem, şuan cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bulunan toplam 56 kişiden 40’ının Mağusa’da Ağustos ayında iki gurup arasında çıkan kavga sonucu tutuklanan kişilerden oluştuğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum