1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Vaiz istifadan vazgeçti, ateş püskürdü!
Vaiz istifadan vazgeçti, ateş püskürdü!

Vaiz istifadan vazgeçti, ateş püskürdü!

Dr. Gülgün Vaiz aleyhindeki iddiaları yanıtladı.

A+A-

Lefkoşa Devlet Hastanesi Kardiyoloji Servisi’nden istifasını geri çeken ve görevinin başında olduğunu açıklayan Dr. Gülgün Vaiz aleyhindeki iddiaları yanıtladı.

İşte Gülgün Vaiz’in o açıklaması:

"Görülen lüzum üzerine bir açıklama… Geçtiğimiz hafta Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesi Kardiyoloji servisindeki görevime ilişkin, ilgili bölümde yaşanan ve artık insan sağlığının sınırlarını zorlayan ağır çalışma koşullar sebebiyle istifa dilekçemi idareye sundum… Devletin Sağlık Sektöründeki hizmet kalitesinin hem hizmet alanlar hem de hizmet verenler için yükseltilmesi gerektiğini defalarca, yıllardır haykırmaktayız… Gönül arzu ederdi ki, sesimizi, istifa mektubunu vermeden de duyurabilelim… Ancak en azından ben başka çare göremediğim için bu yola başvurdum… Haberin duyulmasıyla birlikte telefonlara sarılan, hastalarımız, yakınlarımız, sevdiklerimiz, bu karardan beni döndürmek için oldukça ısrarlı davrandılar.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde ise önceden defalarca yazılı olarak dile getirdiğimiz sorunların, ancak benim istifa kararım ile çözülebildiğini üzülerek gördüm. Bir şehit babanın kızı ve emekçi bir annenin kızı olarak, Sağlık hizmetinin bir kamu hizmeti olarak, yoksul kesimlerin de en iyi şekilde yararlanabileceği biçimde Devlet tarafından verilmesini savunan bir kişiyim. Bu bakımdan Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından Kardiyoloji servisinde yapılmasını talep ettiğimiz değişikliklerin yapılmasına paralel olarak istifa kararımdan vazgeçmiş bulunuyorum. İstifamı geri almama sevinenler olduğu kadar, üzülenler olacağının da farkındayım. Benim için önemli olan, yapılacak olan değişiklikler neticesinde, kaç kişinin hayatının kurtulacağıdır.

Beni tanıyanlar yakından bilir, kişilerle uğraşmayı sevmem ancak şu sözü de hatırlatmakta fayda görüyorum “Camdan evde oturanlar, komşuya taş atarken iki kez düşünmeli…” Sayın Levent Özadam’ın övgüsü ile var olmadığım gibi, yergisi ile de yok olacak değilim… Kendisine dedikodu odaklı gazeteciliğinde başarılar dilerim, tıp mesleği ve sorunları ile ilgili de sadece sponsorlarının verdiği akılla ileri geri konuşmamasını öneririm… Ben kimseden istifa ettiğimi gizlemedim, ancak bunu da kamusal bir şov haline dönüştürmedim. İkinci iş meselesine gelecek olursak, biz doktorların vergi vererek, nerede hangi işi yaptığı açıkça bellidir. Sayın Özadam’ın ise kaç iş yaptığı, kaç yerden maaş aldığı, ve ne kadar vergi verdiği meçhuldür…

Sipariş üzerine yapılan gazetecilik de, ülkemizdeki gazetecilik etik ve ahlakını da tartışılır bir durumda sürüklemiştir… Bu vesileyle gerçekleri kamuoyunun bilgisine sunarken, bu saatten sonra şahsımı itibarsızlaştırmaya yönelik her türlü saldırı karşısında yasal haklarımı kullanacağımı kamuoyunun bilgisine getiririm… Saygılarımla…"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum