1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek…
Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek…

Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek…

Mağusa’da evinde 94 gr 500 mg Kokain ile 112 mg Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan zanlı şahıs dün yeniden mahkemeye çıkarıldı…

A+A-

Gamze Baykur

Mağusa’da evinde 94 gr 500 mg Kokain ile 112 mg Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan zanlı Ali Kızılateş dün yeniden mahkemeye çıkarıldı…

Mağusa’da evinde 94 gr 500 mg Kokain ile 112 mg Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan zanlı Ali Kızılateş almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün mahkemeye çıkarılan zanlı Kızılateş, davaları sonuçlanıncaya değin 1 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

 Yargılanmaktan kaçma ihtimali var…

Meselenin tahkikat memuru Mustafa Kavaz, 5 Mart tarihinde zanlı Ali Kızılateş’in evinde yapılan aramada 94 gr 500 mg Kokain ile 112 mg Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu anımsattı. Zanlı Kızılateş’in 2002 yılında “Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma” ve “Meskul mahalde ateş açma” suçlarından dolayı teminata bağlandığını ve 2004 yılında teminata bağlı olduğu halde yasa dışı yollardan KKTC dışına çıkarak mahkeme emrine riayetsizlik ettiğini belirten Kavaz, zanlının 10 yıl sonra KKTC’ye geri giriş yaptığını söyledi.

Son zamanlarda KKTC toplumunun uyuşturucu konusunda yara aldığını belirten Kavaz, zanlı Kızılateş’in kamu yararı gereği ve yargılanmaktan kaçmasın önlemek için 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

 Cezaevine gönderildi…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı Ali Kızılateş’in davaları sonuçlanıncaya değin 1 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.