1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Yasadışı yolcu taşıyanların T izinleri süresiz iptal edilecek!
Yasadışı yolcu taşıyanların T izinleri süresiz iptal edilecek!

Yasadışı yolcu taşıyanların T izinleri süresiz iptal edilecek!

Dürüst, yolcu otobüsü, yolcu minibüsü ve taksilerin izin kapsamları dışında yolcu taşıyan kişi ya da şirketlere yönelik denetlemelerin arttırılacağını belirtti.

A+A-

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, yolcu otobüsü, yolcu minibüsü ve taksilerin izin kapsamları dışında yolcu taşıyan kişi ya da şirketlere yönelik denetlemelerin arttırılacağını ve yasa dışı yolcu taşıyan kişi ya da şirketlerin “T” izinlerinin süresiz iptal edileceğini belirtti.

Taksi, minibüs ve otobüslerde kaç yolcu taşınabileceğinin yasalarda açık ve net biçimde belirtildiğine işaret eden Dürüst, yolcu koltuk sayısında yasa dışı şekilde değişiklik yaparak, haksız kazanç sağlayan ve yasa dışı hareket eden kişi ya da şirketlere göz yumulmayacağını açıkladı.

Dürüst, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, yasa dışı hareket eden kişi ya da şirketlerin, denetimler sonucunda tespit edilmesi durumunda derhal “T” izinlerinin iptal edilerek, yasa dışı hareket eden kişi ya da şirketlerin süresiz olarak yasaklı durumuna getirileceğini belirtti.

Hem yasa dışılığı önlemek, hem de haksız kazanç sağlamanın önüne geçmek amacıyla denetimlerin sıklaştırılacağının altını çizen Dürüst, “Kararlıyız. Bu yasa dışılığı önlemek için, bakanlık olarak denetimlerimizi sıklaştıracağız. Kimse yasaların üzerinde değildir, olamaz” dedi.

Bakan Dürüst “Turistik izin alan, minibüs veya otobüsler, izninde belirtilen sayıda yolcu taşımakla yükümlüdür. 9+1 turistik izin alan işletmeciler ya da kişiler, bu kurala uymakla yükümlüdürler” diyerek, yasaların sarih ve açık olduğunu, yasaların üzerinde hiçbir kişi ya da şirketin olmayacağının altını çizdi.

15 Ağustos itibarıyla, durumla ilgili olarak yoğun bir denetimin başlatılacağını belirten Dürüst, “Yasa dışı yollara göz yummamız olası değildir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.