1. YAZARLAR

  2. Hakan Yozcu

  3. Yeni Bir Tiyatro Sitesi Doğdu
Hakan Yozcu

Hakan Yozcu

Volkan Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Bir Tiyatro Sitesi Doğdu

A+A-


Tiyatroya karşı olan sevgi çığ gibi büyüyor. İnsanlar, tiyatro sanatına ayrı bir önem veriyor. Çeşitli dergi ve gazetelerde tiyatro haberlerine çok sık rastlıyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte de bu sanata duyulan ilgi bir o kadar daha artıyor.

İnternet olayının yaygınlaşması, tüm dünyayı bir ağ gibi sarması yeni sanal gazetelerin giderek artmasına yol açıyor. Tabii bu sanal gazeteler bir ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkıyor.

Sanal ortamda sanat ve kültür alanında faaliyet gösteren sitelerden biri de “Sinetiyatro” oldu. “Sinetiyatro” KKTC’de yayın yapan bir site. Sitenin sahibi Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları sanatçısı Ertaç Hazer.

Ertaç Hazer, sitede yayınladığı “Merhaba” adlı yazısında sitenin “KKTC’de büyük bir boşluğu dolduracağını, amaçlarının ülkemizdeki sanat ve kültürel faaliyetlerini duyurmak, sinema ve tiyatro ile uğraşan gençlere yön vermek, onlara destek olmak ve onların eserlerini, etkinliklerini burada yayınlayarak, onların sesi olmak” olduğunu belirtiyor.

Sitede köşeyazarı olarak ben, Evren Özgür Düzgün, Sibel Unur Özdemir ve şiirleriyle şairlerimizden Ali Tuluk bulunuyor. Gün geçtikçe sitenin yazar kadrosu genişleyecek ve sitede, adadaki tüm etkinliklerden haberler verecek.

Sitede Kıbrıs Tür Devlet Tiyatrolarının etkinlikleri, diğer tiyatro faaliyetleri, röportajlar ve çeşitli haberlere yer veriliyor. Siteye ulaşabilmek için  www.sinetiyatro.net adresine girmek gerekiyor.

Kıbrıs’ta böyle bir boşluğu doldurduğu için sinetiyatro yöneticilerine teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.