1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Yenierenköy’de bazı plajlar kişilere verilmek mi isteniyor?
Yenierenköy’de bazı plajlar kişilere verilmek mi isteniyor?

Yenierenköy’de bazı plajlar kişilere verilmek mi isteniyor?

Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Biray Hamzaoğulları, Yenierenköy’de birkaç plajın daha kişilere verilmeye çalışıldığını kaydetti.

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Biray Hamzaoğulları, Yenierenköy’de birkaç plajın daha kişilere verilmeye çalışıldığını kaydetti.

CTP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Hamzaoğulları, “Hükümet, son günlerde Yenierenköy halkına verilen plajın ve birkaç yerin daha belde halkının elinden alıp kişilere peşkeş çekme yolunda ilerlemektedir” dedi.

Toplu taşımacılıktaki sorunlara da değinen  Hamzaoğulları, KKTC’de toplu taşımacılık sektöründe yaşanan sorunların aşılmasına yönelik düzenlenen “Taşımacılık ve Ulaşım Çalıştayı’nın sonuçları doğrultusunda hareket edilmediğini, ilgili daire müdürünün sürekli baskı altında tutulmasıyla hak etmeyenlere hem turistik taşıma (T) izni hem de normal taşıma izni verildiğini ifade etti.

Hamzaoğulları ayrıca Meclis komite başkanlarının, geçirilmesini istemedikleri yasalar için toplantı çağrısı yapmadıkları iddiasında da bulundu.

MÜZAKERELERDE OLUMLU GELİŞMELER VE DESTEK

Açıklamaya göre CTP Milletvekili Ahmet Gülle ise,  Kıbrıs müzakereleri konusunda yaptığı açıklamada, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik sürdürülen görüşme sürecinde olumlu gelişmeler gözlemlediklerini, garantör ülkelerin katılacağı bir toplantının gündemde olmasının da çözüm umutlarını arttırdığını belirtti.

”Barışseverler ve çözüm güçlerine” daha aktif, daha dinamik tutum içine girme çağrısında bulunan Gülle, “Çözüm istemeyenlerin Cumhurbaşkanı Akıncı’yı itibarsızlaştırmak için yaptığı girişimler, bu çözüm sürecinin kolay geçmeyeceğini ortaya koymaktadır. CTP olarak bu sürece etkin ve dinamik katkılarımızı sürdüreceğiz”  dedi.
 
GENEL SAĞLIK SİGORTA FONU GEÇMELİ

Genel Sağlık Sigortası Fonu Yasa Tasarısı’nın UBP-DP Hükümetine CTP’nin de yer aldığı hükümet tarafından devredildiğini de hatırlatan Gülle, Tasarı’nın bir an önce Meclis’e gönderilmesi çağrısında bulundu.

Başbakanlık altında faaliyet gösteren Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun  etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürmesi gerektiğini de kaydeden Gülle, uyuşturucuyla mücadele merkezinin çalışmalarının durdurulmuş olduğu duyumunu aldıklarını ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.