1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Yorgancıoğlu: "Bu hükümetin ömrü çok uzun olmaz"
Yorgancıoğlu: "Bu hükümetin ömrü çok uzun olmaz"

Yorgancıoğlu: "Bu hükümetin ömrü çok uzun olmaz"

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Ulusal Birlik Partisi (UBP)- Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti’nin programı görüşülmeye devam ediyor.

A+A-

Doğuş Özokutan Çiftçioğlu

CTP Milletvekili Birikim Özgür’den sonra CTP Milletvekili Özkan Yorgancıoğlu söz aldı.

CTP milletvekili Özkan Yorgancıoğlu da, “yeni hükümetin ömrünün uzun olmasını, bir sonraki seçime kadar olmasını gönülden istiyorum ama hükümet programına ve oluş şekline bakınca ömrünün çok uzun olamayacağını görüyorum” dedi.

"PROGRAM ÇALA KALEM HAZIRLANDI"

Hükümet programından “büyük bir hayal kırıklığı” yaşadığını belirten Yorgancıoğlu, programın “çala kalem” hazırlandığını savundu.

Yorgancıoğlu, “aslında bu bir metin. Çünkü programın, hedefi, ayrıntısı olur. Bu kadar yavan bir metin bir programı oluşturmaz” dedi.

Özkan Yorgancıoğlu, icraat hükümetinden çok, bir takım mesaj vermeye çalışan bir metin olarak nitelendirdiği hükümet programının, bakanlıkların nasıl bölüşüldüğünü gösteren bir yapıyı ifade ettiğini anlattı. 

Vergi sisteminde yapılması planlanan değişikliklere de değinen Yorgancıoğlu, “Eğer aklınızdaki çalışma izniyle çalışanlardan vergiler koymaksa, bunu ben de bilmek isterim, işverenler de bilmek ister. Defacto nüfustan vergi alınacaktır ne demektir bunun açık şekilde ifade edilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Hükümet programında yer alan ifadelerin “11 Şubat Belgesi’ne karşıyız” mesajı verdiğini savunan Yorgancıoğlu, bu durumu eleştirdi.

“BÜTÇE DAİRESİ İLE HAZİNE MUHASEBE DAİRESİ’NİN AYRILMASI İŞLEVSEL SORUNLAR YARATACAK”

Bütçe Dairesi ile Hazine Muhasebe Dairesi’nin ayrılmasının işlevsel sorunlar yaratacağını anlatan Yorgancıoğlu, bunun pek çok aksaklığa neden olacağını söyledi.

Toplum yararına olacak her işe destek vermeye hazır olduklarını dile getiren Yorgancıoğlu, hükümetin uzun ömürlü olmasını diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.