1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Youthopia Projesi kapsamında ücretsiz insan hakları eğitimleri başlıyor
Youthopia Projesi kapsamında ücretsiz insan hakları eğitimleri başlıyor

Youthopia Projesi kapsamında ücretsiz insan hakları eğitimleri başlıyor

Mağusa Gençlik Merkezi’nin Youth Power ile birlikte düzenlediği Avrupa Birliği tarafından finanse edilen insan hakları eğitimi Mağusa’da ve Lefkoşa’da gerçekleştirilecek.

A+A-

Mağusa Gençlik Merkezi’nin Youth Power ile birlikte düzenlediği Avrupa Birliği tarafından finanse edilen insan hakları eğitimi Mağusa’da ve Lefkoşa’da gerçekleştirilecek. Eğitimlerin ardından insan hakları farkındalığını arttırabilmeyi hedefleyen projelere hibe verilecek.

Mağusa Gençlik Merkezi ve Youth Power tarafından yapılan açıklamaya göre, Youthopia Projesi kapsamında Centre for Human Rights in Conflict isimli araştırma merkezinden gelecek olan uzmanların vereceği eğitimler insan hakları konusunda bilgilendirme yapmayı, insan hakları savunuculuğu eğitimi vermeyi ve küçük hibelere yönelik başvuru yapma konusunda kapsamlı bilgi vermeyi hedefliyor. 

Açıklamada ayrıca eğitim tarihlerine de yer verildi. Mağusa’daki eğitimler Bandabuliya’da bulunan Mağusa Gençlik Merkezi binasında verilecek. Mağusa’daki eğitim tarihleri 20 – 21 – 22 Ekim ve 23 – 24 – 25 Ekim olarak belirlendi. Lefkoşa’daki eğitimler ise ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde yapılacak. Eğitimlerin tarihleri ise 27 – 28 – 29 Ekim ve 30 – 31 Ekim - 1 Kasım olacak. Eğitimler öğleden sonra gerçekleşecek ve ücretsiz olacak. 

Youthopia Proje yöneticilerinden Seziş Thompson, eğitimler ile ilgili olarak, “Youthopia projesinde, İnsan Haklarına yönelik farkındalığın arttırılması için tepeden inme çözümler önermek yerine, katılımcı bir yöntem benimsedik. Bu eğitimlerin ardından gençlerin mağduriyet yaşadıkları ya da mağduriyet yaşandığı düşündükleri alanlara yönelik farkındalık çalışmaları, sağlanacak hibe programı aracılığıyla gerçekleşecek. Bu projenin genel amaçları açısından yüksek öneme sahiptir” dedi.
Yapılan açıklamada eğitimlerle ilgili ayrıntılı bilgi almak için mustafa@youthopia.org adresine email atabilecekleri, 05428560607 veya 05338861424 numaralı telefonları arayabilecekleri ya da Youthopia’nın sosyal medya adresi olan www.facebook.com/youthopiacy adresini takip edebilecekleri belirtildi. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.