1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Zenginses davasında sıra savunmada!
Zenginses davasında sıra savunmada!

Zenginses davasında sıra savunmada!

Asya Rıdvanoğlu’na otomobiliyle çarparak ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan 20 yaşındaki Ali Aziz Zenginses’in aleyhindeki dava dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde kaldığı yerden devam etti.

A+A-

Evrim Kamalı

Lekoşa’nın Kermiya bölgesinde 31 Ağustos 2014 tarihinde, yaya olarak yolu geçmeye çalışan 26 yaşındaki Asya Rıdvanoğlu’na otomobiliyle çarparak ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan 20 yaşındaki Ali Aziz Zenginses’in aleyhindeki dava dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde kaldığı yerden devam etti.

İddia makamı dün mahkemeye 2 tanık dinleterek hazırlamış olduğu davasını tamamladı. İddia makamının dünkü ilk tanığı Dr. Şebnem Bener  sanık Ali Aziz Zenginses’in kaza günden sonra polis tarafından muaneye geldiğini ve muane ettiğini ve göz doktoruna sevk ettiğini belirten rapor  yazdığını söyledi. Doktor hazırlamış olduğu raporu mahkemeye emare olarak sundu. Doktor tanığın ardından iddia makamı mahkemeye Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza davaları mukayyidi Mehtap Tümkan’ı tanık olarak çıkardı. Tümkan mahkemeye davanın ilk safası olan PI duruşmasında toplanan evrakları mahkemeye emare olarak sundu.  Mehtap Tümkan’ın ardından savcılık mahkemeye başka tanık dinletmeyeceği beyanında bulunarak davasını bitirdiğini açıkladı.

Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay’dan oluşan LefkoşaAğır Ceza Mahkemesi heyeti aralarında yaptıkları görüşmenin ardından davayı savunmanın tanıklarını hazır etmesine olanak sağlamak maksadı ile 26 Mart tarihine erteledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.