Bugün 1 Nisan, sakın ola bu haberin 1 Nisan şakası olduğunu sanmayın! Öyle bir devlet düşünün ki; o devletin Başbakan’ı maaşların ödenmesi gereken bir günde, maaşlarla ilgili müjde verecek. Televizyon ve gazetelerde haber yayınlanacak. Haberde aynen şöyle; Başbakan İrsen Küçük emeklilerin ödenmeye başlandığını, kamu çalışanlarının ise bugün ödeneceğini açıkladı.” Daha ne desin demezler mi?

1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL, MECLİS EYLEMİNDE PARTİLER YOK

CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer; sendikal Platforum’un 7 Nisan’da Cumhuriyet meclisi önünde gerçekleştireceği mitinge katılmayacaklarını, ancak Sendikal Platforumu manevi olarak destekleyeceklerini açıkladı. Tabi sadece CTP-BG değil, 28 Ocak ve 2 Mart mitinglerinde boy gösteren TDP ile DP’de Cumhuriyet meclisi önündeki eyleme katılmaycaklar. Gördüğünüz gibi; kimsenin işine gelmediği için bu siyasi partilerimizi eleştirmiyor. Meydanlarda bayrak sallayanlar bir anda bissi kedi kesildiler. Bu haberimizi 1 Nisan şakası sanmayın!  Siyasi partilerin başkanları  aynen şöyle diyor; Mehmet Çakıcı TDP “Organizasyon bozukluğ var”  Serdar Denktaş DP “Fiilen Destek Vermeyeceğiz” UBP’nin neden oy kaybına uğramadığını anladınız mı? Aslı dururken kopyalarına ne gerek var?

1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL, VATANA İHANET SUÇLAMASI

UBP Londra Dayanışma Derneği, Başsavcı Aşkan İlgen’e bir yazı göndererek KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil aleyhine “vatana ihanet” iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu ve bir an önce aleyhine yasal işlem başlatılmasını istediğini açıkladı. Böyle bir açıklama demokrasinin beşiği diye bildiğimiz Londra’dan geldi. 1 Nisan şakası gibi değil mi? Desenize; KKTC’li Türk her yerde KKTC’li Türk’tür.

1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL, KKHY UÇMADI MUTLU OLANLAR VAR

Bütün siyasi Partilerin bir zamanlar çiftliği haline gelen ve sonunda hepsi tarafından batırılan “KTHY” Kıbrıs Türk Hava Yolları güya “KKHY” Kuzey Kıbrıs Hava Yolları  olarak Mart sonu uçacaktı. Dün gördük ki, Başbakan ile Bayındırlık ve Ulaştırma bakanının bu söylemleri fos çıktı. Eminiz bugün kına yakacak olanlar var. Günlerdir uçmasın diye dua edenlerin duaları tuttu. Bugün 1 Nisan, şaka gibi ama gerçek. Muhalefet edenlere bol bol malzeme çıktı. Bu arada CTP’nin de destek verdiği KTHY personelinin çadır eylemi sürüyor. Çadır eyleminde dikkatimizi çeken bir pankartta aynen şöyle yazıyor; ”BU ÇADIR UBP’NİN ESERİDİR.” Hepsini bir kefeye koymadığımız sürece, bu ülkede bu tür olaylar 1 Nisan şakası gibi gelecek.

1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL, İŞTEN ATTIRANLAR HEM CTP’Lİ HEM UBP’Lİ

Bu ülkede öyle garip olaylar oluyor ki; duyduğunuzda kulaklarınıza inanamazsınız. Hele aylardan Nisan ise ve üstelik de takvim yaprakları 1 Nisan’ı gösteriyorsa 1 Nisan şakası sanırsınız. Tıpkı bu anlatacağımız olay gibi. Yanılmıyorsak Şubat ayında Toprak Ürünleri Kurumu’nda 20 kişiyi işten durdurmuşlardı.  Durdurulanlar arasında Yiğitler köyünde ikamet eden Yılmaz Soykut isminde bir de vatandaşımız vardı. Bu vatandaşımız eski bir CTP üyesi, üyeliğini iptal etmeden modaya ayak uydurup UBP’li Kurultay delegesi oldu. UBP’li olmasına kızan CTP’li arkadaşları partiden CTP üyesi olduğunu gösteren belgeyi UBP’lilere gösterdiler ve UBP kurultay delegesi olmasına rağmen UBP’lilere işten atırmayı başardılar. Bunun üzerine UBP’li arkadaşları intikam almak için CTP döneminde işe alınan 14 kişiyi CTP’li diye işten attırdılar. Yani işten attıranlar hem CTP’liler hemde UBP’liler. Tıpkı töre cinayetlerinde olduğu gibi.! Ne UBP’lilerin nede CTP’lilerin kanı yerde kalmadı.  Nasıl ama 1 Nisan şakası gibi.

BİZDEN SIR ÇIKMAZ

ISGARTA GİRECEK BİRİNCİ SINIF MUAMELESİ GÖRECEK

Sakın ola takvim yaprakları sizleri yanıltmasın. Bugün 1 Nisan diye, Garga Nisan 1 şakası yaptı demeyin. Sizlere sunduğumuz haberler her zaman olduğu gibi gerçek. Rutin bir şekilde etraftan toparladıklarımızı sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün anlatacağımız konu; Güzelyurt’ta meydana geldi. Üstelik de bakanlık bekleyen bir Milletvekilimizle ilgili. Laf aramızda; bakanlık bekleyen bir milletvekilimizin kayın pederi Cypruvex’e 50 tonluk bahçeden 120 ton üzerinden rapor verditti. Normal raporda bahçenin %30’u ısgarta, %40’ı küçük boy,  %  30’u da orta boy olarak tesbit edildi. Ancak  Cypruvex genel müdürü ile görüşen milletvekili  raporu değiştirdi. Rapora portakalı birinci sınıf yazdırttı. Yani tonu 200 liradan satması gerekirken, 370 liradan gösterdiler. Dokuz dönümlük bahçenin 120 ton üzerinden avans verilmesine karar verdiler. Fabrikada işciyi meşgul edecek olan bu olay Güzelyurt’ta konuşuluyor

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Saffet NADİRİ; İşlerinin yoğunluğundan partiye gitmez olmuşsun. Arada bir uğra ki; sevenlerin üzülmesin.

 

Sn.Tuncer ARİFOĞLU; Sizi tanıyanlar sık sık Mersin'e gidip geldiğinizi ve bol bol dinlendiğinizi söylüyor. Arada Kıbrıs'ta da olun diyorlar, malum gündem sıcak...

 

Sn.Salih EGEMEN; TV'de seni görenler hiç yaşlanmadığını söylüyor.

 

Sn.Süleyman TODDS; Sana da artık sakallı çocuk demeye başladılar. Tamam sanatçı ruhunu herkes biliyor da, arada bir imaj değişikliği iyi gelecek.

 

Sn.Tevfik CAMGÖZ; Yazın geliyor olmasıyla dalış kurslarında artma olmuş.

 

Sn.Beyazıt ADALIER; Partin yükselişte ama sen düşüştesin.

 

Sn.Nazım BERATLI; Parti başkanlığına adaylık kolay iş değil, hele hele bu ülkede hiç değil. Son kararınız mı?

 

Sn.Hüseyin ERCANTAN; Mahzen'in makarnalarını yiyen parmaklarını da yiyormuş...

 

Sn.Osman SIDDIK; Ciğer partilerine sadece protokol mu davetli?

 

Sn.Fehmi OKTAY; Ne zaman denize girebileceğiz. Herkes sizden sıcakların artacağıyla ilgili haber bekliyor.

 

Sn.İrsen KÜÇÜK; Arada kontrol olmak iyidir. Ne de olsa herşeyin başı sağlık.

 

Sn.Ferdi Sabit SOYER; Haziran'dan sonra Cruise ile gemi turu size iyi gelecek.

 

Sn.Hasan ECER; Seni her hafta TV'de izleyenler genç kalmanın formülünü istiyorlar. Bizden iletmesi.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

Sayın Harun Denizkan;
Haberdar gazetesinde yer alan sayfanızın, dünkü sayısında, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu’na yönelik yazdığınız mesaj üzerine, sizlerde ya da abonelerimizde oluşabilecek yanlış bir algılamayı ortadan kaldırma ihtiyacı hissettik. Mesajınızda, büyük ilgi gören ‘Her Yöne En Ucuz’ kampanyamızla ilgili olarak “60. saniyede değil 30. saniyede ücretlendirme” olduğunu belirttiniz, bunun da “sitemlere” yol açabileceğini yazdınız. Sayın Denizkan, “Her Yöne En Ucuz” kampanyasında, ücretlendirmenin 60. değil, 30. saniyede olduğu bilgisi doğrudur ancak bu Kuzey Kıbrıs Turkcell aboneleri için avantajlı bir sonuçtur. Tarife ücretlendirmelerinde saniye ne kadar düşük olur ise faturalanan dakika miktarı da aynı şekilde düşük olmaktadır. Bir örnek üzerinden anlatmak gerekirse; abonenin bir yaptığı çağrı eğer 25 saniye sürüyorsa onun ücretlendirilmesi 30 saniyeye yuvarlanarak, dakika ücretinin yarısı (0.125TL) fiyat yansıtılıyor. Eğer 30 değil 60 saniye olsa, 25 saniye süren bir çağrı 60 saniyeye yuvarlanıp, tam bir dakika ücreti (0.25 TL) yansıtılmaktadır. Kuzey Kıbrıs Turkcell’in de bu kampanya ile amacı, abonelerine, çok daha indirimli iletişim imkanı sunmaktır. Bilginize getirmek istedik. (Kuzey Kıbrıs Turkcell Kurumsal İletişim)

 

İyi Çalışmalar,

 

Feriha Y. NURLUÖZ

Genel Müdürlük

Regülasyonlar ve Kurumsal İletişim

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31