Wikileaks’in sızdırdığı 2009 yılındaki Amerikan belgelerinin Türkçe çözümleri yavaş yavaş gelmeye başladı. Bu belgelerde Amerikalı diplomatların politikacıları ve onların yakın çalışma arkadaşları için isimlerinin yanlarına düştükleri notlar bizim medyaya düşersa pek çok aile dağılacak. Meğer 2009 yılında kimin eli kimin elinde belli değilmiş de bizim haberimiz yokmuş. Ama Amerikan casuslarının gözünden hiçbirşey kaçmamış.

Benden uyarması, çok yakında KKTC medyasında yer alacak Wikiliks belgeleri kiminin ailesini dağıtacak, kiminin karizmasını beş paralık edecek. O yüzden; 2009 yılında çapkınlık işlerine bulaşan politika çevrelerindeki arkadaşlar belgeler açıklanmadan gidip şimdiden eşlerinde özür dilesinler ve af beklesinler. Garga yazsa dedikodu deyenler Wikiliks yazınca bakalım hangi deliğe saklanacak merak ediyorum. Çok yakında kızılca kıyamet kopacak hazır olun.

SANER, HAVAYI BIRAKTI KARAYA SARILDI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner havadan hayır gelmeyeceğini anlayınca, ağırlığı karaya verdi. Eee haksız da değil, KTHY’nin batması nerdeyse ona fatura ediliyordu. Sanki KTHY’yi o batırmış gibi günlerce basın onu eleştirdi. Hatta yeni hava yolunu kurmak için çok çabaladı ama, boynunun borcuymuş gibi her gün ondan hesap soruldu. Ne zaman ki, yeni hava yolu şirketinden hiç söz etmedi işte o zaman kimse ona saldırmadı.

Bizce doğrusunu yaptı, Saner kaç aydan beridir kafası hiç ağrımıyor. Demek ki, haklı fatura ona çıkartılmamalı. Her neyse; Saner son zamanlarda havadan vazgeçmiş gibi görülüyor en azından kafası madem ki, rahat bizde öyle kabul ettik. Saner bu aralar kara ile ilgileniyor, madem havada icraat yok bende karada iş yapayım dercesine yıllardan beridir bakım bekleyen anayollarımıza el etmaya başladı. Mağusa’ya gidenler mutlaka görmüştür Lefkoşa Mağusa yolu adeta bir şantiye haline gelmiştir. Mağusa anayolunda oluşan çukurlar kapatılıyor. Sizin anlayacağınız;  karayolları ekipleri KKTC’deki anayollarımıza el attılar. Saner yollarımızı çağdaş yol haline getirmek için kolları sıvadı.

 TÜRKEL SÜT KURUMU YÖNETİM KURULU BAŞKANI

UBP’de atamalar devam ediyor. Nerede boşta görev almayan bir UBP’li varsa onlara da görev veriliyor. UBP’liler son olarak Ahmet İzzi Türkel’i de memnun etmek için ona da bir görev verdiler. Ahmet İzzi Türkel konfeksiyondan anlar ama neticede bir iş adamı o yüzden Türkel’e Süt Kurumu yönetim kurulu başkanlığı görevi verildi. Süt kurumunun yönetim kurulu başkanlığı hayırlı uğurlu olsun ama Türkel’in başı Gönyeli’lilerden ağrıyacak. Geçen gece Gönyeli UBP örgütünde bir yemek vardı bu yemeğe Tarım Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu UBP genel sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar katıldı. Yemekte adeta Karadayı fırtınası esti, Gönyeli’li UBP’liler Mehmet Karaday’yı süt kurumuna müdür yapmak istiyorlar. Türkel’e yeni görevi hayırlısı olsun derken Karadayı konusunda da gözü aydın diyoruz.

 

 

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Hasan SERTOĞLU; Benim rüyalarım bildiğin gibi çok meşurdur. Öyle kolayına birlerini rüyamda görmem. Geçen gece seni de rüyamda gördüm, senin için pek de hayırlı sayılmaz. Rüyamda bir bankada yöneticilerden birisi olan bir bayan sana verip veriştiriyordu. Tam da konunun ne olduğunu anlayacakken uyandım. Doğrusunu istersen uyanmamayı çok isterdim. En azından sana gördüğüm rüyanın tamamını anlatma fırsatı bulurdum. Yine de bilginde olsun benim bu rüyalarım gerçek olur.

Sn. Hüseyin ÖZGÜRGÜN; İslam Kalkınma Örgütü (İKÖ)’nün New York’ta yapılan  toplantısına katılmaman için mutlaka çok özel bir sebebin vardır. Yoksa bu sebep Kudret Özersay ve Dr. Derviş Eroğlu’nun da New York’ta olması mı? İKÖ’ye üye olana kadar canımız çıktı şimdi toplantılarına katılmıyoruz…

Sn. Mete TÜMERKAN; BRT’de eyiden eyiye boş galdın, site kurdun derken şimdi de yüklü bir maaşla Müteahhitlerin Dergisini çıkarmaya başlamışsın. Allah bol kazanç versin.

Sn. Hasan TAÇOY; Başbakanın yanındaki tüm ekip Başbakan’ı gaza getirip seni partiden ihraç ettirmek için canla başla çalışıyor. Gazete manşetlerine düşen çıkışların hepsinin canını çok fena sıkmış durumda.

Sn. Türkay TOKEL; Okul sezonu açılıyor diye kendinizi Güzelyurt’taki kırtasiye dükkanınızda işlemeye vermişsiniz. Bu aralar açıklamalarınıza ara verdiniz. Artık bu okulları açın da halk bu çetelerle ilgili meseleleri sizden dinlemeye bayılıyor. Siyasi çevreler sizi özledi.

Sn. İlkay KAMİL; Lefkoşa’ya geliyorsun ve Temedya’yı ziyaret etmiyorsun diye Özdemir Tokel’in şikayeti var. Özdemir meclis açıldı bizi unuttu diyor haberin olsun.

Sn.Özdemir YARDIMCI; Emekliye çıktınız ama durduğunuz yok. Özel bir projede görev aldığınız ve bütün gün şantiyede uğraştığınızı söylüyorlar. Oldukça bronzlaşmışsınız...

 Sn. Kemal Deniz DANA; Nüfus sayımıyla ilgili hazırlıklar nasıl gidiyor. Bir o daireye, bir diğerine durmadan koşuşturuyorsunuz. Aman bu defa iyi hazırlanın ki geçen defaki gibi  ben sayılmadım diyen çıkmasın.

Sn. Birtan AKTOLGA; Garga söylemedi deme! Yakında sendika başkanlığından tepe taklak gidersen sakın hiç şaşma! Etrafına bir bak ummadığın kişiler kuyunu kazıyor..

 Sn. Ahmet YÖNLÜER; Sporu bıraktım diyormuşsun. Bizce erken karar verdin. Sağlıklı beslenip spora devam edersen doktor yüzü görmen bilesin.

Sn. Boysan BOYRA; Maliye Bakanı Ersin Tatar geleceksin diye her gün gözü yollarda seni bekliyor. Eğer söz verdiğin gibi gidemeyeceksen söyle de o gelsin yeter ki, yerini söyle!

 Sn. Ahmet ULUBAY; Telsim’in Ortaköy’e taşındığını duyduk. Hayırlı ve uğurlu olsun. Ofis ne kadar görüntü olarak güzel olsa da arabayı park etmek sorunlu görünüyor. Oraya müşteri giremediği gibi ofis olduğu da tam anlaşılmadı haberiniz olsun.

 

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Sigarayı bırakınca kilo almışsın gerçi sigarayı bırakmakla iyi iş yaptın ama aynı anda spor salonuna gitmeyi de bıraktın. Bizce bir fırsatını bulup salona devam etmeyi deneyin. O zaman daha forumda olacaksınız. Siyasetin sonu yok.

Sn.Günhan ALP;  Sana kin besleyenler istemeden başkalarını da kırıyorlar. Yine de elma dersem çık, armut dersem çıkma. Elma!

Sn.Erol MAYPA; Şu sağlık sorunlarından kurtulmak için sık sık doktora gidiyormuşsunuz. Kalbi sağlam tutun gerisi kolay. Geçmiş olsun.

Sn. Özer KANLI; Sanırım mesajı aldın. UBP’de eskiden olduğu gibi ayni türküyü söylemeyenlere geçit yok. Aynı partinin mensubu olmak yeterli değildir, illa ki, başkanla aynı türküyü söylemen gerekiyor. Sarayla parti arasında kalmanın elbette bir bedeli vardır. Bunu ödemeye hazır mısın? Bu arada Güneş Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Seniha Kanatlı için bu kız bir daha Güneş Gazetesinde yazı yazmayacak diye emri vermişsin. Kız bu gün yazı yazamadı. Sen akıllı adamsın bu işin içinde mutlaka bir iş vardır. Ama kızcağız bu gün saatlerce gazetede ağladı haberin olsun.

Sn. Özel KADIOĞLU; Keşke cep telefonumu biraz daha çaldırsaydın. Israrla çaldır beni diyordu. Öyle anlaşılıyor ki, biraz daha çalsaydı her halde orgazım olacaktı!

Sn. Ziya GÜVENİR; Geçen gece müsteşarla birlikte görüldün, söyledikleri gibi morali gerçekten çok mu bozuk?

Sn. Ahmet BAĞZIBAĞLI; Öyle bir kulübün yönetimine girdin ki, yardım etmek isteyenler adeta sıraya girdi. Metehan ismi çok mu etkili acaba?

Sn. Ömer TORUN; Kıbrıs’la ilgili  ne söylenirse mutlaka tersi olur. Savaş çığırtkanlığı seni korkutmasın bu işin arkası barış. Petrol, İsrail bahane bizi bekleyen gelişmeler şahane.

Sn. Ersin TATAR; Banka faizleri konusunda yapmış olduğun çalışmaları merakla bekliyoruz. Bankalar tefeci olmaktan vazgeçerse halk seni bağrına basacak. Üç beş işadamını karşına al ama halkı karşına alma! Faizler yüzünden nice yuvalar yıkıldı nice göçler yaşandı...

Sn.Çetin KÜRŞAT; Kumsal parkında sabah yürüyüşlerini ihmal etmiyormuşsunuz. En iyisini yapıyorsunuz da arada mekan değiştirmek farklılık olabilir.

Sn.Özgür ARIKAN; Geçen akşam gerçekleşen İlçe doğu köyleri gezisine katılmadın. Köylülerin seni sordular. Niye onlara gitmediğini açıklaman en iyisi zira merak edenler olmuş ki Garga’ya fısıldamışlar.

Sn.Halil ESENDAĞLI; Birinin adamı olman için bir neden yok. Partili olman yeterli. Sen sen ol siyasette kimsenin adamı olma. Birinin adamı oldun mu diğeri gücenir.

Sn.Daren VUDALI; Şu Girne’de denize sıfır muhteşem villayı uzaktan görenler bir dilek tutmuşlar keşke bizim de böyle evimiz olsa diye. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Sn. Olsan ORAN; Artık gizli gizli değil açık açık Geçitkale Belediye Başkanlığına oynamaya başladın. Önce Meclis üyeliği sonra Kulüp başkanlığı derken her yere el attın. Kıvanç Buhara sana aday olmayacağını söyledi galiba... Ama benden sana tavsiye Buhara başkana bu konularda güven olmaz. Siyasete giren, koltuğu kapan bırakmaz unutma...

Sn.Hasan YÜKSELEN;  Bütün okullarda klima varken Near East İlkokulunda klima olmaması size hiç yakışmıyor. Bu konuda çok şikayet var. Kısa zamanda Suat Hoca da bu konuya el atmadan siz bu işi çözün.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31